Je legální fotit selfies při řízení?

Je legální fotit selfies při řízení?

Fotit selfie na těch nejpodivnějších místech je dneska normální. Lidé se fotí prostě všude. Dnešní svět je selfie fotkami naprosto posedlý. Avšak přináší to i problémy. Co když se například někdo chce fotit za volantem?

Hashtag #Driving má na Instagramu více než 3,8 milionu výsledků. Mnoho z nich bylo pořízeno přímo řidičem. Hashtag #driving selfie má přes 9000 fotek a videí. Na Twitteru a Facebooku je to obdobné. Řidičské selfies sice nejsou nejvýstřednějšími selfie portréty, ale mohou být jedny z nejnebezpečnějších.

Existuje mnoho kampaní, které nabádají řidiče, aby při řízení neesemeskovali. Avšak když spustíte oči ze silnice a vybíráte ten správný instagramový filtr, který zvýrazní modré oči vašeho malého andílka, je to prakticky to samé.

Samotné focení protizákonné  zřejmě není

Minulý týden na to konečně někdo upozornil. Americká automobilová asociace varovala svět před rostoucím výskytem selfies za volantem. Rovněž se začalo zkoumat, zda to je či není legální.

Mnohé státy mají přísné zákony týkající se psaní smsek během jízdy, ale prokázat porušení zákonu při focení selfies může být obtížné. Bram Kranichfeld, bývalý prokurátor Vermontu, vysvětlil, že by se k porušení zákona muselo prokázat, že dotyčný člověk selfie někomu odeslal.

V podstatě je to ale otázkou každé konkrétní země. Někde jsou řidičské selfies jasně nelegální, někde je třeba používání mobilních zařízení zakázáno jen začínajícím řidičům.

driving-selfie-twitter

Avšak ať je to nakonec jak chce, jedna věc je rozhodně dobrá. O problému se mluví. A čím více se o něm mluví, tím více lidí se o něm dozví. Snad to k něčemu bude.

Zdroje: VPR, Daily Dot, fotografie: Flickr – trintrinkurbstompa

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru