Jedno gesto malé dívky rozpoutalo symfonickou řetězovou reakci

Možná už jste toto video zhlédli, možná ho znáte. Ale myslím si, že nad menší připomínku nikdy není. Jedná se o video, kde malá holčička odstartuje doslova řetězovou reakci místních symfonických orchestrů a sborů, kteří hrají oblíbenou píseň – Ódu na radost od Ludwiga van Beethovena.

Jak povzbudit vážnou hudbu a zároveň přilákat obrovský dav lidí? Jednoduché, alespoň ve španělském městu Barcelona, kde malá holčička jedním a upřímným gestem, kde dala hudebníkovi do klobouku drobný peníz, vyvolala rozruch. Jak?

130. výročí řádně oslaveno!

Jednalo se o tzv. flash mob, což je vlastně blesková zábavná akce. Holčička bez jakéhokoliv tušení povzbudila hudebníka, ke kterému během chvíle začali chodit další a další hudebníci z místního Symfonického orchestru Valles, Lieder, Amics de l’Ópera a ze sboru Coral Belles. Na konci se této akce zúčastnilo celkem přes 100 osob, kteří hráli oblíbenou píseň, hymnu Evropské unie – Ódu na radost od Beethovena. Celou akci pojmenovali Som Sabadell (Jsme Sabadell), která byla uspořádána pro 130. výročí banky Banco Sabadell.

Zdroj

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru