Jednoduchý Windows návod: Změna ikon u souborů

Jednoduchý Windows návod: Změna ikon u souborů

Asi každý má v dokumentech nepořádek. Složka plná složek, ve které jsou další složky… Takhle to pokračuje do nekonečna, a asi nikdy nevíte, co v jaké složce máte. Je jedno řešení, buďto si nějakým přehledným systémem zorganizovat složky, což bude docela „makačka“. Nebo další varianta, změnit si ikonky. To si v dnešním návodu ukážeme – jak na to…

Asi každý (pokud není velký puntičkář) má chaos ve složkách. Stačí kliknout do dokumentů a je zde miliony složek, které jsme někdy potřebovali. Jsou jednotvárné, každá složka má stejnou ikonku, takže něco zde najít je složíte. My si však dneška ukážeme, jak můžeme lehce změnit ikonky u složek, tak abychom se v nich lépe orientovali.

Je to úplně jednoduché:

  1. Představme si tedy složku, ve které jsou další složky (každá stejná). Začneme tím, že na složku, které chceme změnit ikonku klikneme pravým tlačítkem myši.

  2. Dále najdeme a klikneme v menu na “Vlastnosti”

  3. Zde v horním menu klikneme na “Přizpůsobit”

  4. V této nabídce (Přizpůsobit) klikneme na “Změnit ikonu”

  5. Nyní si stačí už jen vybrat z nabídky ikonek tu správnou, následně kliknout na “OK”, a pak ještě jednou na “OK”, a máme hotovo
    Screenshot_29

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru