Jednoduchý Windows návod: Změna rozlišení obrazovky

Jednoduchý Windows návod: Změna rozlišení obrazovky

Sem tam se hodí umět si pozměnit rozlišení obrazovky. Tato funkce obecně, jak už název napovídá slouží k tomu, aby si uživatel svého počítače mohl ručně nastavit, jak chce velkou plochu. Více se to hodí, když máte například připojený notebook k externímu monitoru nebo například k projektoru. Díky tomuto následně můžete změnit velikost. Nedojde tak ke „zdeformování“ obrazovky.

Možná občas potřebujete změnit rozlišení vaší obrazovky. V dnešním krátkém návodu si řekneme, jakým způsobem můžeme s těmito hodnotami pracovat,  respektive, jak je měnit. Nezbývá mi jen říct, že je to doopravdy jednoduché a stačí jenom párkrát kliknout tlačítkem vaší myši a vše je hotovo. Tato funkce se dá velice dobře používat, pokud měníte prostředí, ve kterém se nacházíte, a využíváte projektor nebo o něco menší monitor, díky tomu můžete tedy měnit velikost rozlišení. Tato funkce také slouží k tomu, že některé aplikace se velice rády předělávají do menších velikostí, takže, díky tomuto budete moci vrátit vše do normálu, a používat plochu na tzv. režim fullscreen.

Co tedy dělat:

  1. Klikneme pravým tlačítkem myši na plochu a zvolíme “Rozlišení obrazovky”

  2. Nyní si už můžete všemožně hrát s nastavením. Vždy (primárně) máte nastavenou doporučenou hodnotu, tu však můžete měnit.

Jak čtete správně, prostřednictvím klávesové zkratky - Windows tlačítko a „p“ můžete nastavit možnosti projektoru nebo externího monitoru.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru