Ještě před chvílí byl hvězdou mobilního trhu, dnes je pro mě tou pravou láskou…

Ještě před chvílí byl hvězdou mobilního trhu, dnes je pro mě tou pravou láskou…

Názor redaktora – HTC Desire patří mezi špičky na mobilním trhu. Není to tak dlouhá doba, co byl na trh uveden a mluvilo se o něm jako o „bombě“. Velmi často se stavěl do roviny s iPhony a vznikala tak různá srovnání, výhody, nevýhody a diskuze se skutečně rozvíjely. Ještě dnes je HTC Desire vyhledávaným telefonem, i když už na trhu máme i modely jiné, lepší. Já tento mobilní telefon vlastním bezmála rok a kupoval jsem jej za 12.000 Kč v době, kdy tolik ještě stál. Rozhodl jsem se o něm sepsat vlastní recenzi, zkušenosti a názor na mobil samotný…

Článek sděluje subjektivní názor redaktora. Není to oficiální recenze redakce!

HTC Desire? Láska na první pohled!

Zdroj: HTC.com

HTC Desire jsem si koupil brzy poté, co jsem se o něm dozvěděl a viděl jej v praxi. Mobil disponuje velkým displejem a 480×800 (3,7 palce), který se dobře ovládá a je velmi rychlý. Za dobu používání jsem se nestal svědkem zaseknutí (zamrznutí), jako tomu bylo u jiných, klidně i dotykových telefonů. Pro ochranu displeje jsem uvítal možnost zakoupení levné ochranné fólie dělané přímo na tento model.

Uvnitř mobilu se nachází 1 GHz procesor. Operačním systémem je Android. Mobil je navíc doplněný o některé funkce z dílny společnosti HTC rozšiřující nabídku možností a zlepšující ovládání. Paměť s kapacitou 512 MB se dá navýšit díky slotu pro paměťové karty microSDHC (až 32 GB). Samotný přístroj je vcelku lehký, dá se bez problému nosit po kapsách a to nejlépe v pouzdrech, které jsou stejně jako folie šity na míru tomuto modelu.

I když nejsem žádný mobilní fotograf, je 5megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením, bleskem, detekcí tváře a geotaggingem skutečně kvalitním doplňkem. Asi nemusím přidávat, že mobil podporuje i nahrávání videa.

Kromě toho všeho HTC Desire nabízí polohový detektor, otáčení obrazovky, které se hodí například pro psaní SMS zpráv nebo prohlížení webových stránek. Svoje uplatnění najde i při prohlížení map doplněných o vaší aktuální polohu pomocí GPS. Na cesty se kromě map může hodit i FM rádio.

Pár chyb se přeci jen najde, aneb co mi nesedí

Mobil mě v některých ohledech bohužel zklamal. Jednou z věcí je zmíněné otáčení obrazovky. Velmi často se mi stalo, že se obrazovka otočila a nechtěla se vrátit do původní polohy. Tato chyba díky nedokonalosti funkce mě přinutila otáčení deaktivovat.

Jako mnoho dotykových telefonů i tento strádá co se týče baterky. Můj známý se mi přiznal, že mu stačí nabíjet i jednou za dva tři dny, já to dělám bohužel denně. Znám lidi, kteří i častěji. Baterka mi tedy vydrží na jeden den, na druhou stranu je nabytá poměrně rychle.

Svoje námitky mám také pro vypínací tlačítko. To je umístěno na horní části telefonu vlevo. Pokud mobil potřebuji vypnout, například v letadle, po strčení do kapsy se kolikrát sám znovu zapne. Tlačítko je příliš citlivé a neděje se tak jen v kapse. Zapínání telefonu není příliš rychlé, proto je to mnohdy ještě otravnější…

Poslední chybkou jsou kouzelné SMS. Celkem dvakrát se mi totiž stalo, že se SMS zaslala zcela jinam, než jsem chtěl. Správně jsem zvolil příjemce, zprávu napsal a odeslal. Bohužel se odeslala někomu zcela jinému.

Přesto je to láska, možná ta pravá

Na svém mobilu užívám nejčastěji email. Přes defaultní aplikaci se emaily spravují skutečně skvěle. V tomto ohledu mi nic nechybí. LED světýlko nad monitorem mě samo upozorní na nový email, zprávu, zmeškané volání a tak dále. Emailová komunikace navíc probíhá velice jednoduše a v tomto ohledu je to to nejlepší, co jsem kdy měl.

SMS zprávy jsou řazeny v jednotlivých adresářích. Jinak řečeno – všechny zprávy se zobrazují naráz, ale jsou rozděleny podle čísel. Když si tedy zobrazím poslední zprávu od přítelkyně, rolováním nahoru se dostanu až na tu první, co mi na telefon zaslala. Orientace ve zprávách je tedy rychlejší, i když při hledání to tak ne vždy musí být.

Operační systém Android je pro mě hvězdou sám o sobě. Přes androidí obchod se navíc dají stáhnout velice zajímavé aplikace a jejich instalace je opravdu jednoduchá. Přemýšlím, že o těchto aplikací také napíši článek…

[poll id="70"]

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru