Jiné využití porcelánu než jenom „lapač prachu“

Jak využít porcelán jiným způsobem než „lapače prachu“? Jednoduše, proměňte je v umělecké dílo, které se stane terčem obliby a zájmu různých diskuzí v londýnské galerii, kde jsou tyto unikáty k viděním.

Asi každý zná příklad typického člověka, který má úchylku na sbírání porcelánových nádob, postaviček a všeho možného. Osobně bych tyto věci nazval „lapače prachu“, avšak i z něčeho takového může vzniknout něco zajímavého s několikanásobně větší uměleckou hodnotou…

Rozteklý porcelán

Konkrétním příkladem mohu uvést mladou umělkyni Livii Marini, která vytvořila sérii porcelánového nádobí, které je však v praxi totálně nepoužitelné. Proč? Její nádobíčko vypadá, jako kdyby ho někdo roztavil – a to doslova. Porcelánovým loužím také nechybí kapka originality a pěkného vzhledu, takže bychom na nich mohli nalézt také nějaké ornamenty.

Podivné předměty

Ve sbírce však nenalezneme jenom nádobí, ale i různé jiné věci. Výběr je pestrý – hrnečky, cukřenky, vázy a mnoho dalšího. Sečteno a podtrženo, ve sbírce bychom nalezli celkem 32 těchto podivuhodných, ale zajímavých předmětů. A kde je nalézt? No, věřte, že nepůjdete do obchodu a tam si koupíte třeba polo-rozteklou porcelánovou konev. Většina z těchto uměleckých unikátů se nachází v Eagle Gallery v Londýně, kde si tento „rozteklý porcelán“ získal obliby a stal se také zájmem různých diskuzí.

K2 K3 K4 K1K5K6K7K8K9

Zdroj: kulturologia

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru