Jink: Aplikace, se kterou už nikdy nepřijdete pozdě na domluvený sraz

Dneska je všechno o soukromí. Soukromí je něco, o čem se mluví naprosto všude a naprosto pořád. S nástupem stále nových a novějších digitálních technologií ho totiž stále více ztrácíme. Přesto se ale najdou lidé, kterým to nevadí a kteří jsou stvořeni pro sociální život. Nebo jak jinak si vysvětlit, že vznikne taková aplikace, která neustále monitoruje, kde se nacházíte?

Jink je nová aplikace, která vám díky sdílení polohy umožňuje setkat se s lidmi, kteří jsou poblíž. Není to nic nového a převratného. Měli jsme tu už Nearby Friends od Facebooku, Swarm od Foursquare nebo Glympse. Ale Jink sází na svou jednoduchost a důmyslné funkce. Tak uvidíme, jak se mu povede. Lidé totiž obecně ze sdílení své polohy moc nadšení nebývají.

Stačí vám telefonní číslo

Jink funguje skoro jako taková komunikační aplikace. Stejně jako u hromady jiných komunikačních aplikací, které se teď vyrojily (Snapchat, Bolt, …) se stačí přihlásit přes telefonní číslo. Jakmile to jednou uděláte, obdržíte textovou zprávu s kódem, přes který si vytvoříte svůj profil. Pak si můžete vybrat, zda dáte aplikaci přístup ke svým kontaktům, nebo zadáte své číslo pokaždé, když se budete chtít sejít s nějakým kamarádem.

jink-cover

Na mapě se vám i vašemu kamarádovi, se kterým se sejdete, ukazují zeměpisné souřadnice a graficky je znázorněno, jak se pohybujete směrem k sobě. Během toho si klidně můžete psát. Jakmile se ale setkáte, aplikace se automaticky vypne, aby šetřila vaši baterii. To je docela revoluční nápad a jedna z jejích velkých výhod. Však všichni víme, jak často probíraným tématem je v dnešní době životnost baterie.

Teď ho odhalíte! Už nebude moct lhát, že už je na cestě

Aplikace ale má jeden velký potenciál. Mohla by pomoct všem, kteří pořád chodí pozdě. Určitě máte taky nějakého takového kamaráda, na kterého musíte neustále čekat. Čekáte. Jste netrpěliví, tak mu zavoláte, ale nebere to. Napíšete mu smsku a odpoví vám, že už je na cestě. Ale víte, jak to je.

meeting-someone

Aplikace Jink by v tomhle mohla pomoct. Když se s kamarádem dohodnete a oba si ji zapnete, nikdo nebude moct lhát, že už je na cestě, když si bude ještě ležet v posteli. Navíc mu klidně budete moct jít naproti, protože nebude hrozit, že půjdete každý jinou cestou.

Lidé se možná nebudou bát sdílet svou polohu s kamarádem, se kterým se mají sejít. Pokud se však nebudou bát toho, že je odesílána ještě někam dál. Po aférách s NSA a dalších podobných zprávách si totiž nikdy nemůžete být jisti, kdo vás zrovna sleduje.

Aplikaci Jink můžete stahovat pro iOS a Android.

Zdroje: We Are Social Media, Tech In Asia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru