Kandidáti na papeže omezí tweetování

Nejste věřící a stále nahlížíte na katolickou církev jako na tmářskou a zpátečnickou organizaci? Morální a logické rozpory teď nechme stranou a najděme společnou řeč na Twitteru – nebo v tomto případě spíš u jeho nepoužívání. Kardinálové s největší šancí zaujmout pozici „pontifexe maxima” totiž omezí tweetování jako součást svého odříznutí se od světa během volby.

Volba papeže je zásadní událost pro věřící i ateistický svět. Aby se kardinálové mohli soustředit na svou důležitou práci a  vybrali toho nejvhodnějšího, tradice (nebo možná zákon, kdo ví) diktuje zcela se odříznout od vnějšího světa – noviny, televize, rádio, dokonce ani s uklízečkami nesmějí muži v honosných róbách prohodit ani slůvko.

Ostatně i kdyby tohoto příkazu nebylo, chytré hlavy si to domyslely samy a od abdikace Benedikta XVI. netweetly ani písmenko (jako třeba milánský kardinál). Mějme na paměti, že v křesťanství není větší pocty než Svatý stolec a pro jednoho šťastlivce můžou následující dny představovat vyvrcholení celoživotního úsilí. Přijít o hlasy kvůli klábosení na sociální síti by nebylo to pravé ořechové…

Ovšem podle jednoho twitterového trendu stejně papeže poznáte – jakmile bude zvolen, jeho účet nejspíš exploduje novými následovníky a @ zprávami.

Zdroj: zive.sk

Komentáře

Nahoru