Kde sledovat ebolu online

Kde sledovat ebolu online

Ebola. Přední téma dnešních dnů. Řeší se, jak se dál rozšiřuje, a jaké jsou šance, že by se mohla dostat i k nám do České republiky. Existují tu jisté způsoby. Proto se celý svět bojí a zpřísňují se kontroly. Chcete mít taky přehled o tom, kde se ebola vyskytuje? Existuje jeden online nástroj, který dokonce oznámil její přehnaný výskyt ještě dříve než Světová zdravotnická organizace.

HealthMap používá algoritmy, kterými prohledá stránky tisíců sociálních sítí, zpravodajských portálů, vládních webů nebo lékařů. Pečlivě sleduje ohniska chorob. Pomocí filtrů eliminuje irelevantní data, identifikuje onemocnění a mapuje jejich výskyt.

ebola-march

Ebola 19. března

Pokud tedy chcete být první, kdo se dozví, až ebola začne řádit v Evropě, sledujte healthmap.org/ebola.

Yahoo vyděsilo svět

Okolo eboly je teď všeobecně velký šrumec. V pondělí byl hacknutý Twitter účet @YahooNews a jeho jménem byl publikován tweet, že bylo zaznamenáno ohnisko eboly v Atlantě a že tam bylo asi 145 nakažených.

yahooNews

Yahoo svůj tweet později odstranilo a omluvilo se za něj

Než ji Yahoo stihlo odstranit, získala si přes 900 retweetů, takže nepochybuně vyděsila hodně lidí. Tak se nenechte nachytat a zbytečně nepanikařte.

Zdroje: Softpedia, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru