Když logo selže, aneb nejhorší loga všech dob

Logo firmy je první věc, kterou potencionální zákazník vidí. Shromáždili jsme nejhorší loga všech dob. Některé loga ať už úmyslně nebo neúmyslně připomínají spotřebiteli milostné akty či nevhodné chování.

Vytvoření kvalitního loga není nic snadného. Není proto divu, že velké společnosti si najímají někdy i několik designových agentur, aby jim jej vytvořily takříkajíc na míru. Bohužel v těchto případech nepomohla ani designová agentura.

Logo olympijských her se nelíbilo především Íráncům

Angličané měli při letních olympijských hrách v roce 2012 o zábavu postaráno. Olympijské logo také sklidilo mnoho kritiky. Írán dokonce hrozil bojkotem olympijských her. Íránská vláda tvrdila, že stylizované ,,2012“ vypadá jak nápis ,,Zion“, což představuje skryté spiknutí.

the-english-press-had-some-fun-with-the-london-2012-summer-olympics-logo-saying-it-resembled-both-lisa-simpson-performing-a-sex-act-and-a-punk-swastika-the-iranian-government-even-claimed-the-stylized-2012-spelled-out-z

Některým logo připomínalo hákový kříž, jiným milostný akt.

Logo Brazilské Univerzity mělo zobrazovat vycházející slunce

Logo Brazilské Federální Univerzity v Santa Catarině, zobrazuje japonský chrám, nad kterým vychází slunce. Bohužel i tady se to zvrtlo, mnozí totiž viděli místo vycházejícího slunce napíchnutý kůl v zadku. Univerzita nakonec logo stáhla v roce 2005.

brazils-federal-university-of-santa-catarinas-institute-of-oriental-studies-was-going-for-a-japanese-temple-against-the-japanese-rising-sun-as-soon-as-someone-saw-the-uh-roof-in-a-butt-the-logo-achieved-meme-status-in-2

Logo Brazilské Federální Univerzity, Institut orientálních studií.

Logo Kosteleckých uzenin je pro čechy úplně normální, cizinci jen nechápavě kroutí hlavou

Kostelecké uzeniny je populární česká značka, která byla založena v roce 1917. Logo této společnosti baví celý svět. Obrázek panáčka hltajícího párek totiž lidem, kteří nerozumí česky a nevědí, že uvnitř jsou párky, připadá jako nechutný.

kosteleck-uzeniny-is-a-popular-czech-sausage-company-that-has-been-around-since-1917-its-easy-to-see-why-non-czechs-find-it-so-amusing-but-its-been-on-all-the-companys-products-since-the-20sMont-Sat, technici tělem i duší

Mont-Sat je polská společnost, jejíž technici rádi nainstalují satelit ve vaší domácnosti či firmě. Možná proto se tváří Mr. Mont-Sat tak vesele.

mont-sat-570x327

 

Společnost si myslela, že logo  je skvělou ukázkou designu, opak je ale pravdou

Sdružení AGIA designu archivovalo logo pro katolickou církev, přesněji pro komisi mládeže. Společnost publikovala logo jako příklad skvělého designu. Bohužel i v tomhle případě se objevily velké skandály.

the-aiga-association-of-design-has-archived-the-1974-catholic-churchs-archdiocesan-youth-commission-logo-as-an-example-of-great-design-subsequent-scandals-have-turned-the-logo-around-and-made-it-seem-quite-dark-indeed

Italská oděvní společnost chtěla udělat rozruch

V roce 1991 italská oděvní společnost A-Style vytvořila stylizované ,,A“. které záměrně vypadá jako dvě osoby, které mají sex. Společnost chtěla vytvořit provokativní rozruch. Po 20 letech si stále mnozí neuvědomují, že společnost toto logo vymyslela záměrně.

in-1991-the-italian-clothing-company-a-style-created-a-stylized-a-that-intentionally-looks-like-two-people-having-sex-to-create-provocative-buzz-more-than-20-years-later-many-people-still-dont-realize-the-companys-in-on

Stát Vermont je nejlepším producentem javorového sirupu

Stát Vermont patří mezi jednoho z nejlepších producentů čistého javorového sirupu, který je v Americe tak moc oblíbený. Jak můžeme vidět na obrázku níže, logo zobrazuje spíše muže, než javor.

the-state-of-vermont-specially-brands-all-of-its-pure-maple-syrup-which-is-some-of-the-best-in-the-world-but-in-this-long-standing-logo-the-state-looks-more-like-a-guy-than-a-maple-tree

Logo, které mělo původně zobrazovat javor. Vidíte ho?

Hrát si s písmeny se občas nevyplácí

Japonská farmaceutická společnost Kudawara se rozhodla, že si bude hrát s písmeny. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nad písmeno K nepřidala dvě tečky. V písmenu K tak můžeme vidět 2 panáčky, provozující sex. V současné době už společnost Kudawara neexistuje, alespoň tedy ne pod tímto jménem.

the-japanese-company-kudawara-pharmacy-once-decided-to-play-with-the-english-alphabet-for-its-logo-but-the-dots-turned-a-decent-design-into-a-raunchy-one-real-quick-the-company-is-no-longer-in-business-at-least-under-thPediatrické centrum nebo..?

Arlingtonské pediatrické centrum ve Virginii je velká organizace pro rodiny s nízkými příjmy. Na první pohled to vypadá ovšem úplně jinak a to jen díky nevhodně zvolenému logu.

the-arlington-pediatric-center-in-virginia-is-a-great-organization-for-low-income-families-but-anyone-who-saw-this-old-logo-may-have-had-second-thoughts-it-made-it-onto-the-organizations-doors-and-awning-before-the-comp

Z nevinného loga se po otočení stalo úplně něco jiného

V roce 2008 představil britský úřad (Office of Government Commerce) své nové a zároveň elegantní logo za 14 tisíc liber. Vše bylo v pořádku do doby, než ho někdo otočil o 90 stupňů. Posuďte sami.

when-the-british-office-of-government-commerce-unveiled-its-sleek-logo-redesign-in-2008-the-english-press-flipped-it-90-degrees-to-show-it-as-a-man-enjoying-himself-forcing-the-embarrassed-ogc-to-scrap-the-design

A existuje jich ještě mnohem, mnohem více
Screenshot_2

naughty-logos-4

naughty-logos-8naughty-logos-15

Safe-place-logo-fail Screenshot_3

Screenshot_1

Logo oblíbené Pepsi Coly.

Zdroj: Businessinsider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru