Kolik bere Mark Zuckerberg?

Kolik bere Mark Zuckerberg?

I když se to možná nezdá, tak Mark Zuckerberg má nižší plat než vy. I přesto je expert mezi manažery.

Zaručený tip na zbohatnutí má zřejmě Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, který má jako oficiální plat zaručeně nižší než vy - pouhý jeden dolar.  Nejedná se o vtip, ale o prostý fakt.

Zkoumání společnosti 2013 CEO Pay Survey uvedlo, že se stejně stále i se svou mzdou drží na špici mezi byznys elitou v Americe. Společnost se zaměřila na necelých 2,3 tis. firem, které se aktuálně nachází na burze. A kromě platu se zaměřila především i na akcie.

I přes všechno je Zuckerberg machr mezi manažery, neboť si jenom na akciích tento rok vydělá 2 278 668 214 dolarů.

Za víc než deset let, co děláme tuhle studii jsem nikdy neviděl taková čísla.  Firmám se dařilo a to katapultovalo peníze svých šéfů do astronomických rozměrů. Uvádí analytik Greg Ruel

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Autor Facebooku se nechal svým platem inspirovat u vizionářů ze  Silicon Valley (Steve Jobs, Eric Schmidt and Larry Page, Larry Ellison z Oraclu, případně Meg Whitman z Hewlett-Packard).

foto: therichestimages.com

 

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru