Kolik stojí výroba iPhonu 5s nebo Galaxy S4?

Máme tu zase dva vzájemné konkurenty. Ano, iPhone a Samsung Galaxy S4. Zajímá vás kolik stojí výroba těchto dvou zařízení?

Zajímalo vás někdy kolik vlastně stojí výroba vlajkové lodi značky Apple? Ano, mám na mysli nový iPhone 5S, který v USA stojí $ 649 (16 GB verze) a o 200 dolarů více stojí 64 GB verze. Výrobní cena se o více než polovinu liší. Za kolik bychom tedy koupili iPhone 5S bez různých příplatků Applu?

teardown

Kolik stojí výroba iPhonu 5s ?

Za „pouhých“$ 191 (16GB verze) a $ 210 (64GB verze). Ke všem těmto částkám připočítáme osm dolarů a máme cenu výrobní, která se liší až o několik stovek dolarů.

iphone5s-gallery1-2013

iPhone 5S

Konkurence? Ještě dražší

Kdybychom měli srovnat naopak vlajkovou loď  Samsungu – Galaxy S4 s výrobní cenou $ 236 (na trhu za $ 579) . Nesmíme zapomínat na důležité náklady na dopravu, marketing, vývoj softwaru …, které jsou důležitými prvky prodejní ceny.

samsung-galaxy-s4-black-front-back

Samsung Galaxy S4

zdroj: refresher

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru