Tisková zpráva: Konference INSPO nabídne i živé vysílání

Konference INSPO nabídne i živé vysílání

Třebaže konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční až v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha, pro velký zájem veřejnosti musela být registrace ukončena již o 19 dnů dříve. Ti, kdo se nestihli přihlásit, proto jistě uvítají možnost sledovat průběh dopoledního plenárního jednání online na internetu.

Stream bude dostupný na adrese http://inspo.cz/videa. Program zahájí dvě přednášky o využití nanotechnologií. Marcela Munzarová z Nanovie pojedná o jejich přínosu pro kvalitní život lidí se zdravotním postižením, představí řadu již existujících aplikací. Jana Růžičková z Pardamu přiblíží, jaké perspektivy nabízí využití nanovláken v medicíně.

Další technologickou novinkou bude „řečová protéza“, která využívá technologii syntézy řeči. V přednášce Daniela Tihelky ze Západočeské univerzity v Plzni zaujme zejména možnost nastavení řečového syntetizéru tak, aby uměl mluvit hlasem konkrétního člověka.

V dopolední části dojde i k vyhlášení výsledků 12. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap. Poprvé nastane situace, že tři nejúspěšnější autoři převezmou ceny osobně. Od ČSOB získají 7000, 5000 a 3000 korun. Vyvrcholením dopoledního programu pak bude předání Ceny Rafael Nadace Vodafone za využití informačních a komunikačních technologií pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením, která je spojena s odměnou 200.000 korun.

Odpoledne bude pokračovat program ve třech sekcích. I když tyto přednášky již nebude možné sledovat v online přenosu, zájemci o ně nepřijdou. Ze všech totiž pořídí středisko Teiresiás videozáznamy, které budou později vystaveny na www.inspo.cz.

Na konferenci zazní 24 přednášek a ve výstavní části představí 29 organizací svoje produkty a služby pro osoby se specifickými potřebami, mimo jiné i několik automobilů s úpravami pro vozíčkáře.

Konferenci INSPO pořádá BMI sdružení, generálním partnerem 16. ročníku je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, Superhosting a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

Pro novináře jsou rezervována volná místa, svoji účast mohou nahlásit na info@helpnet.cz.

Kontakt:

Jaroslav Winter

winter@helpnet.cz

tel.: 777 807 727

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru