Tisková zpráva: Konsorcium vysokých škol využívá informační systém SciFinder®

Víceletá smlouva zajistí výzkumníkům pražského konsorcia přístup k vědeckému informačnímu systému SciFinder®

– Ústavy vysokých škol a Akademie věd České republiky (AVČR) po celé Praze mají nyní díky novému partnerství mezi společností Chemical Abstracts Service (CAS) a pražským konsorciem přístup k nejnovějším vědeckým objevům

Společnost Chemical Abstracts Service (CAS), světová autorita pro informace z oboru chemie, včera oznámila uzavření pětileté dohody s ústavy konsorcia škol v Praze a České Akademie věd. Dohoda se týká výběru vědeckého informačního systému SciFinder® pro chemický výzkum. Dlouhodobá smlouva zaručuje fakultám, personálu, studentům a dalším výzkumným pracovníkům v členských institucích na území hlavního města České republiky přístup k nejpřesnějšímu, nejkomplexnějšímu a nejaktuálnějšímu výzkumu, který je dostupný pouze pomocí systému SciFinder.

Fotografie – http://photos.prnewswire.com/prnh/20140417/76149

Fotografie – http://photos.prnewswire.com/prnh/20140417/76148

Informační systém SciFinder, který je pro vědce na celém světě preferovaným zdrojem informací z oboru chemie, je nyní k dispozici akademickým výzkumníkům z kateder na vysokých školách po celé Praze. Vzhledem k tomu, že přístup ke SciFinderu je neomezený, výhody tohoto výzkumného nástroje budou moci využívat výzkumníci v různých studijních oborech, včetně biochemie, biologie a příbuzných biologických věd, farmacie a farmakologie, forenzní vědy, fyziky, lékařství a stomatologie, biomedicínského inženýrství a vědy o materiálech.

Slavnostní akce potvrzení dohody mezi organizacemi se konala minulý týden v Praze. Členové pražského konsorcia hovořili o unikátní spolupráci založené konsorciem. Na akci byli také oceněni studenti Ph.D., postdoktorandi a vědci z členských organizací.

„Praha je již dlouhý čas centrem důležitého výzkumu v přírodních vědách. Díky tomuto partnerství budou moci tisíce akademických a vládních výzkumných pracovníků v tomto městě pokračovat v tradici vědeckých objevů,“ řekl profesor Karel Melzoch, MSc. Ph.D., rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. „Jsme rádi, že můžeme akademickým a vládním výzkumníkům v Praze poskytnout přístup k systému SciFinder, a tím jim umožnit pokračovat v soutěži s předními a nejuznávanějšími světovými univerzitami a institucemi.“

Pětiletá dohoda poskytuje SciFinder Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, která reprezentuje pražské konsorcium sama za sebe, a dále v zastoupení reprezentuje Univerzitu Karlovu, Ústav chemických procesů AV ČR, Ústav anorganické chemie, Ústav organické chemie a biochemie a Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského.

„CAS je potěšena připojením členů pražského konsorcia a těší se na využití systému SciFinder v příštích letech,“ řekla Christine McCue, viceprezidentka pro marketing ve společnosti CAS. „Tato dohoda umožní členům konsorcia rozvíjet své výzkumné aktivity prováděním rychlejších a informovanějších rozhodnutí díky přístupu k největší světové databázi a spolehlivým vědeckým informacím z oboru chemie.

O společnosti CAS

Chemical Abstracts Service, CAS, divize společnosti American Chemical Society, je světovým úřadem pro chemické informace. CAS je jedinou organizací na světě, jejímž cílem je vyhledávat, shromažďovat a organizovat veškeré informace o veřejně známých chemických látkách. Tým vědců po celém světě udržuje a kontroluje kvalitu našich databází, které jsou chemickými a farmaceutickými společnostmi, univerzitami a vládními organizacemi a patentovými úřady na celém světě uznávány jako nejkomplexnější a nejspolehlivější. Díky kombinaci těchto databází s pokročilými vyhledávacími a analytickými technologiemi (SciFinder® a STN®) poskytuje CAS nejaktuálnější a nejkomplexnější zabezpečené digitální informační prostředí pro vědecký výzkum.

O pražském konsorciu

Pražské konsorcium vede Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Jejími partnery jsou Přírodovědecká fakulta a Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Praze a čtyři ústavy Akademie věd České republiky: Ústav chemických procesů AV ČR, Ústav anorganické chemie, Ústav organické chemie a biochemie a Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského. Přístup konsorcia spolufinancuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v rámci programu „Informačně – výzkumné základny.“

KONTAKT: CAS, Kontakt pro média: Rhonda Ross, +1-614-447-3624, cas-pr@cas.org

Pražské konsorcium, kontakt pro média: Jiří Jirát, Jiri.Jirat@vscht.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru