Korea bude mít svůj neviditelný mrakodrap

Korea bude mít svůj neviditelný mrakodrap

V Jižní Korei vyroste neviditelný mrakodrap, který bude měřit 450 m. Díky důmyslnému propracování doopravdy nebude mrakodrap vidět.

Světoví architekti se předhánějí o to, kdo postaví buďto nejdražší nebo nejvyšší mrakodrap. Tento trend trochu pozměnili v Jižní Korei. Firma GDS Architects si řekla, že se pokusí postavit stavbu, kterou nikdo neuvidí – neviditelný mrakodrap.

Kamery a diody – základ mrakodrapu

Systém, který udělá mrakodrap neviditelným je poměrně jednoduchý. K efektu neviditelnosti bude sloužit velké množství kamer, které budou nahrávat okolí za stavbou. Diody, které budou na stavbě sloužit jako obrazovka budou promítat záznam z kamer. Je to i velká možnost pro podnikatele a pro firmy, neboť stavba může promítat i reklamy, ale už můžeme dopředu říct, že to nebude nejlevnější.

Mrakodrap by měl vyrůst do výšky 450 m u mezinárodního letiště Incheon v Soulu. Mrakodrap Infinity Tower ( jeho jméno) nabídne 145 500 m2 a nabídne restaurace, 4D kino, 2 000 parkovacích míst, akvapark, zahrady a třetí nejvýše položenou vyhlídku na světě.

 Tower Infinity

foto / zdroj: www.gdsarchitects.com

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru