Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Korzár – dobrodružný balet s vůní exotiky

Korzár – dobrodružný balet s vůní exotiky

V neděli 17. listopadu v 16:45 diváky Přenosů do kin čeká romantický balet Korzár z Bolšoje. Inspirace básní Lorda G. Byrona dala vzniknout baletu plnému vůně exotických dálek s piráty, půvabnými otrokyněmi a korábem na moři. V hlavních rolích uvidíme křehkou Světlanu Luňkinu a Ruslana Skvorcova.

Korzár je kolosální příležitostí vychutnat si špičkový tanec, fascinující choreografii a opulentní divadlo. (Clement Crisp, The Financial Times)

Korzár: romantické dobrodružství s vůní exotiky

Korzár je romantický dobrodružný příběh z exotického prostředí o lásce otrokyně Medory a piráta Konráda, který ji unese z tureckého zajetí a zachrání na své lodi. Balet na motivy básně Lorda Gordona Byrona plný krásných tanečních variací, slavného pas de deux Korzára a Medory, ale i působivých bojových scén s piráty.

120 tanečníků na scéně

Balet uvidíme v klasickém nastudování, které je velkou scénickou a kostýmní podívanou. Inscenace je rekonstrukcí původního Petipova baletu v podání tvůrčího tandemu Alexeje Ratmanského, fenomenálního choreografického génia a Jurije Burlaky, specialisty na historické taneční rekonstrukce.

Moskevská inscenace Korzára (2007) je výsledkem mnohaleté, přímo detektivní vědecké práce na rekonstrukci originálního baletu Maria Petipy z roku 1899. Doslova mravenčímu zkoumání podrobil Jurij Burlaka, specialista na rekonstrukce baletů, rukopisy v Harvardské divadelní knihovně. Dílo kreativně dotvořil společně s Alexejem Ratmanským, největším ruským choreografem současnosti.

Světlana Luňkina, která ztělesní roli mladé řecké otrokyně, bývá označována přídomky jako porcelánové zjevení, ztělesnění dokonalé nadlidské krásy – nedosažitelného ideálu romantiků s elegancí sobě vlastní.

Svou aristokratickou krásou a virtuózní taneční technikou je ideální představitelkou řecké otrokyně Medory. Jako její protipól uvidíme energického, dobrodružného Ruslana Skvorcova v roli velitele pirátů Korzára.

Soutěž s prenosydokin.cz o výlet na představení Bolšoj baletu v Moskvě

Právě probíhá soutěž o výlet pro dvě osoby do Moskvy spojený s návštěvou představení Bolšoj baletu. A to přímo v nově zrekonstruované budově Velkého divadla. Zúčastnit se může každý, kdo se do 25. listopadu zaregistruje do e-mailového newsletteru na www.prenosydokin.cz.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Bolšoj balet

Bolšoj balet je symbolem baletní dokonalosti.

Získal si až mýtické renomé. Tradice souboru se odvíjí už od carského Ruska (1776). Ve 20. století si soubor vybrousil svůj typický až atletický styl a pyšní se hvězdnými tanečnicemi jako Světlana Zacharova (nedávno hostovala ve Státní opeře v Praze), Nina Kaptsova, Světlana Luňkina, Marie Alexandrová a tanečníky jako Ruslan Skvorcov, David Hallberg, Nikolaj Tsiskaridze, či Michail Lobukin.

Virtuozitou si dobývají srdce diváků po celém světě již řadu let. Umělecký šéf Sergej Filin dokáže těžit z obrovské tradice souboru a přenášet ji do souvislostí moderní doby.

Držitelem licence na přímé přenosy a projekce Bolšoj baletu z Moskvy a záznamů Nederlands Dans Theater z Haagu do střední a východní Evropy je distribuční společnost Cikánek management. Distribuci přímých přenosů do kin se Cikánek management věnuje už od roku 2007 a společnost stála u zahájení přímých satelitních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku, baletu, divadla či rockových koncertů do kin v ČR i dalších středo a východoevropských zemí. Více info na www.prenosydokin.cz

Korzár

17. listopadu v 16:45 (záznam)

Hudba: Adolf Adam

Choreografie: M. Petipa, A. Ratmanskij, J. Burlaka

Obsazení: Medora: Světlana Luňkina; Korzár: Ruslan Skvorcov

Kam na Korzára 17. listopadu:

Praha, Kino Lucerna: www.lucerna.cz

Jablonec nad Nisou, Kino Radnice: www.kinajablonec.cz

Náchod, kino Vesmír: www.kinonachod.cz

Olomouc, Kino Metropol: www.kinometropol.cz

Ostrava, Dům kultury: www.dkmoas.cz

Zlín, Velké kino: www.velkekino.cz

Brno, Kino Art: www.kinoart.cz

vstupenky na pokladnách participujících kin a online prostřednictvím webových stránek kin.

Program Bolšoj balet živě 2013/14

Spící krasavice

Neděle 22. prosince 2013 v 16:45 (záznam)

Hudba: P. I. Čajkovskij; Choreografie: M. Petipa, J. Grigorovič

Drahokamy

Neděle 19. ledna 2014 15:45 (živě)

Hudba: I. Stravinskij, G. Faure, P. I. Čajkovskij; Choreografie: G. Balanchine

Ztracené iluze

Neděle 2. února 2014 v 15:45 (živě)

Choreografie: A. Ratmanskij; Hudba: L. Desiatnikov

Zlatý věk

Neděle 30. března 2014 v 16:45 (živě)

Choreografie: J. Grigorovič; Hudba: D. Šostakovič

Kontakt:

Lucie Rozmánková

Bolšoj balet živě

lucie@cikanekmanagement.eu

tel.: 774 692 320

Martina Paulová

PR a marketing manager

press@cikanekmanagement.eu

tel.: 777 017 779

Fotografie v tiskové kvalitě, trailery a další na:

http://cikanek.capsa.cz; login: cinema; heslo: manet

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru