Kousek iOS 7 je k dispozici zdarma ke stažení

Pokud hledáte náznaky toho, jak bude vypadat nový iOS 7, nezaměřujte se na nic jiného než na oficiální aplikaci WWDC. Nese všechny grafické prvky, které se objevily v minulý týden uniklých obrázcích iOS 7 a k dispozici k bezplatnému stažení je na App Store.

Proslýchá se, že iOS 7 je černý, bílý a plochý. Pod vedením Jonyho Iva se iOS odkloní od tzv. skeumorfismu nebo mohutného používání textur. Sjednotit by se také měly vzhledy všech aplikací, aby nebyli uživatelé zmatení. iOS by měl ve své sedmé verzi vypadat hlavně mnohem jednodušeji a tím pádem přívětivěji pro uživatele.

Kalendář iOS 7 podle simplyzest.com.

Čistý vzhled kalendáře v iOS 7 podle simplyzesty.com.

Oficiální aplikace WWDC se zdá být přizpůsobena přesně v souladu s uniklými údaji, které minulý týden publikoval 9to5mac. No a vzhledem k tomu, že aplikace pro WWDC 2013 je první částí softwaru vyvinutého v souladu s redesignem iOS 7, dalo by se říci, že je to první letmý pohled na iOS 7 samotný.

Změna ikony aplikace pro Worldwide Developer Conference 2013.

Změna ikony aplikace pro Worldwide Developers Conference 2013.

Od hlavy až k patě byla aplikace WWDC přepracována. Má ploší grafiku, obsahuje méně 3D efektů, méně barev a je celkově více zaměřená spíše na funkce než na vizuální přitažlivost (to ale neznamená, že je ošklivá). A změnila se také ikonka.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru