KRÁTCE: Alza spadla! Jeden z největších českých eshopů dnes nefungoval

V roce 1994 vznikla firma s velkým potencinálem a s řadou možností. Její název zněl Alzasoft a její celý koncept vznikl v hlavě Aleše Zavorala. Ten se mimochodem s majetkem o velikosti 5,2 miliard umístil na 25. místě magazínu Forbes v seznamu 40 nejbohatších Čechů. Po 20 letech se tato firma vypracovala mezi top shopy České republiky. K celé společnosti patří pestrá síť kamenných prodejen a oblíbeného internetového obchodu, jehož symbolem se stal zelený mimozemšťan, který na nás skoro každou chvíli vyřvává z televizních obrazovek.

Před několika málo minutami Alza.cz byla pro miliony zákazníků nedostupná. Možná za to mohlo nedávné spuštění on-line trafiky, kde si nově mohou zákazníci koupit časopisy a noviny. 

Aktualizováno:
Do redakce nám přišlo vyjádření o celé situaci. Zde ho máte:
„Situace, kterou popisujete, byla způsobena momentálním vytížením serverů, kdy mohlo dojít k částečným, lokalizovaným výpadkům na některých serverech. Nezaznamenali jsme však žádné větší globální potíže.“

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru