Láhev, která neustále filtruje a čistí vodu

V současné době, zejména v pomalu se rozvíjejících částech světa, se stává stále obtížnější najít pitnou vodu. Zdroje pitné vody jsou v rozvojových zemích znečištěné kvůli ilegálním environmentálním aktivitám. Vzniklo hned několik zajímavých projektů, které by měly pomoci lidem s těmito tíživými problémy. Velice populární je například LifeStraw.

Problematice se věnuje také americký startup zvaný GRAYL. Stěžejním produktem tohoto startupu je unikátní láhev, která dokáže přečistit kontaminovanou vodu. A během velice krátké chvíle se z kontaminované vody stane voda vhodná ke konzumaci.

s-3-7-e1457198052159

Láhev GRAYL by měla pomoci v rozvojových zemích.

Láhev, která je umístěná v obalu, je navržená tak, že lehce zatlačíte dolů a vyvinutý tlak prožene vodu přes vnitřní filtr. GRAYL nedávno dokončil svou úspěšnou kampaň na portálu Kickstarter.com. A nyní je připravený spustit výrobu ve velkém. Láhev je vhodná pro všechny, kteří rádi cestují a objevují různé části světa.

s-1-8-e1457198075992

Láhev GRAYL

Láhev disponuje efektivním filtračním systémem, který zvládne pročistit vodu z různých zdrojů. Používá se velice jednoduše a produkuje čistou vodu během méně než patnácti sekund. Cena láhve je 56 dolarů (cca 1 350 Kč).

Designéři uvádí, že je láhev svým designem chráněná vůči různých bakteriím, přičemž dokáže zničit až 99 % bakterií. Uhlíkový filtr navíc vylepšuje chuť vody, eliminuje vůně a zápachy. Využitelnost této láhve oslovila také známého vědeckého komunikátora Hashema Al-Ghailiho, který zveřejnil krátké video o startupu. Vysvětluje v něm, co vše láhev dokáže a jak se dá využít.

Zdroj / Foto: Anonhq.com

Komentáře

Nahoru