Lenovo poprvé prodalo více mobilů než počítačů

Lenovo poprvé prodalo více mobilů než počítačů

Společnost Lenovo zveřejnila svoje výsledky za první fiskální kvartál, který skončil 30. června. Z nich vyplývá, že poprvé ve své historii společnost Lenovo dodala na trh více mobilních zařízení než přenosných počítačů. Nicméně i přesto přenosné počítače tvoří hlavní zdroj příjmu – 52% příjmů pochází z počítačů, zatímco z mobilních telefonů je to pouze 14%.

Během tohoto kvartálu se Lenovo stala 4. nejprodávanějším prodejcem smartphonů a jeho mobilní divize vzrostla o více než 132%. Společnost tomuto úspěchu vděčí hlavně Číně, kde je Lenovo po Samsungu druhou největší společností s chytrými telefony.

Výkonný ředitel společnosti Lenovo, Yang Yuanqing

Výkonný ředitel společnosti Lenovo, Yang Yuanqing

I když trh s počítači zaznamenal pokles o 11%, Lenovu se přesto dařilo. V prodeji osobních počítačů si udržel stejné zisky a prodeje laptopů se zvedly dokonce o 4%. Tímto se tedy Lenovo opět dostalo na pozici jedničky v prodeji počítačů.

Výkoný ředitel společnosti Lenovo Yang Yuanqing rovněž oznámil, že v mobilním a počítačovém odvětví se chtějí mnohem více angažovat, a proto se snaží o různé akvizice. Spekulova se například o výrobci mobilních telefonů BlackBerry nebo o serverové divizi společnosti IBM.

Zdroj:mashable.com,theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru