Lidstvo se zbláznilo. Vznikla další sociální síť s názvem Myrobots a je určená jen pro roboty

Tato sociální síť byla spuštěna už koncem roku 2011. Stojí za ní vlastníci obchodu RobotShop, který prodává osobní robotiku. Síť je stále ještě v stádiu betaverze, ale na nezájem robotických uživatelů si nestěžuje. Již nyní zaregistrovali vlastníci více než 200 robotických pomocníků. Tvůrci této sociální sítě nicméně dodávají, že za pár let očekávají, že Myrobots.com bude mít několik milionů uživatelů.

Jestli si myslíte, že v dnešní době nemá doma robota téměř nikdo, mýlíte se. Mezi roboty se totiž počítají i chytré robotické vysavače Roomba, které se u nás prodávají již nějaký ten pátek.

A proč byste zde měli vlastně registrovat svého robota? Pokud je váš robotický kamarád zapojen do sítě, můžete sledovat jeho aktuální stav (co zrovna dělá) a zároveň vás Myrobots.com upozorní, jestli pro vašeho miláčka nejsou dostupné nějaké další aktualizace. Nestane se vám tak, že se váš robotický vysavač někde zasekne a vy o tom nebudete vědět. Síť by časem měla sloužit také k vývoji, kdy by měla umožňovat učení vzájemné robotických svěřenců, kteří by se tak díky této síti mohli zdokonalovat při řešení různých problémů – třeba právě zásek jednoho robotického vysavače poslouží pro výuku dalších zapojených vysavačů v této síti a ty pak již příště budou vědět, že předmět, který jim stojí v cestě je nejspíš váš chlupatý domácí mazlíček.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru