LinkedIn slaví 100.000.000 registrovaných uživatelů

LinkedIn slaví 100.000.000 registrovaných uživatelů

Sociální sít pro profesionály, kteří se na ní scházejí a diskutují o svých pracovních záležitostech, slaví 100 milionů registrovaných uživatelů. Oznamuje to oficiální blog sítě a dodává, že celých 44 milionů uživatelů je pouze ze Spojených států, ačkoliv je síť otevřena pro uživatele takřka z celého světa a to zcela zdarma, pouze některé doplňující funkce jsou placené. V poslední době síť eviduje zvýšený nárůst uživatelů z Brazílie, Mexika, Indie a Francie. Není však pochyb o tom, že i v České republice a na Slovensku si síť svoje fanoušky najde.

Metu 50 milionů uživatelů síť překonala v říjnu 2009 a každý týden přibývá přibližně jeden milion registrací. Pro srovnání, Facebook eviduje přes 650 milionů uživatelů. Na LinkedIn mají svoje profily i celé firmy, v oborech například učitelé, manažeři a různí odborníci.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru