Založte si svůj vlastní online deník. Webová aplikace Loccit vám to umožní

Založte si svůj vlastní online deník. Webová aplikace Loccit vám to umožní

Internet je v dnešní době u mnohých lidí nutnou součástí života. Za pár stovek měsíčně je k dispozici kompletní zpravodajství ze všech koutů světa, přístup k e-mailovým a komunitním službám nebo třeba online aplikacím, které často dokážou plnohodnotně nahradit software, který je nutné stáhnout a nainstalovat. Jednou ze zajímavých webových aplikací je Loccit. Pomocí ní si můžete vytvořit svůj vlastní online deník a pravidelně do něho přispívat obsahem.

Loccit je bezplatná online služba, která vám pomůže udržet všechny životní vzpomínky na jednom místě. Všechen vložený obsah je skladován naprosto bezpečně, takže o něj za žádných normálních okolností nepřijdete. Vytvořený online deník je k dispozici 24 hodin denně pod speciálním uživatelským účtem, k němuž je nutné se vždy přihlásit. Loccit podporuje sdílení deníku s určitými osobami nebo pouhých příspěvků pomocí Facebooku a Twitteru.

Pohled na uživatelské rozhraní

Loccit disponuje velmi zajímavým grafickým zpracováním. Služba je dokonce vybavena možností přizpůsobení vzhledu vlastním potřebám. Lze nasadit některý z obrázků uložených v počítači. Je tedy pouze v rukách uživatele, jak se vzhledem prostředí naloží. Nicméně je dále možné importovat obsah z Facebooku, Twitteru, Flickru, LinkedInu nebo Instagramu.

Možnosti a funkce aplikace Loccit

Pro vytvoření vlastního online deníku je nutná registrace, která netrvá déle než minutu. Rovněž se lze přihlásit pomocí vybraných sociálních sítí. Po přihlášení se dostanete na hlavní stránku deníku, která osahuje čtyři základní karty. Patří mezi ně Můj diář, Síťové aktivity, Deníky celebrit a E-shop. Prostor pro zanechávání obsahu (zápisky, zážitky, multimédia…) je neomezený. Loccit uživatelům nedává žádné hranice.

Výchozí název diáře je vždy anglický. Lze ho však kdykoliv změnit a nenarušit tím uložený obsah. V deníku je vyhrazený prostor pro vyplnění osobních údajů a vložení profilové fotografie. Pokud jste přihlášeni pomocí některé ze sociálních sítí nebo jste dali souhlas k propojení účtů, do deníku se automaticky přidá obsah sdílený na vaší zdi (v případě Facebooku), takže svůj účet vytvořený na některém z komunitních serverů můžete kontrolovat i v rozhraní aplikace Loccit. Samozřejmě je zde určité omezení.

V deníku je možné vytvářet speciální kapitoly. Ty nejsou určeny pro každodenní zapisované aktivity, nýbrž pro zajímavé zápisky z cest nebo zajímavé fotografie z dovolené. Služba Loccit také disponuje velkou složkou s deníky známých osobností. Do jejich deníků přispívají automaticky například fanouškovské stránky ze sociálních sítí. Informace se můžete dozvědět třeba o známém fotbalistovi Cristianu Ronaldovi, zpěvačce Katy Perry, herci Vinu Dieselovi nebo hlavním aktérovi seriálu Mr. Bean.

Na webové prezentaci služby Loccit nenajdete žádné reklamní bannery a odkazy. Na uživatelích ovšem autoři vydělávají. V již zmíněné kartě s názvem E-shop si můžete pořídit nějaký pěkný suvenýr. Zakoupit je možné například plakáty, zápisníky, podložky pod myš, hrnky, kalendáře, fotoalba nebo dokonce tištěnou podobu vašeho osobního deníku. V E-shopu jsou často výrazné slevy, ale je nutné si opravdu rozmyslet, zda se objednávka z Velké Británie nebo Irska opravdu vyplatí.

Pokud vám Loccit nepadl do oka, ale rádi byste vyzkoušeli nějakou alternativu, zavítejte na oficiální webové stránky služby Penzu. Jedná se o velmi podobnou aplikaci, která se svým zaměřením téměř vůbec neliší právě od Loccit.

Používáte program nebo webovou aplikaci pro zaznamenávání vlastních aktivit a zápisků?

Komentáře

Nahoru