Londýnské telefonní budky zezelenají a nabijete si v nich mobil

Londýnské telefonní budky zezelenají a nabijete si v nich mobil

Když se řekne londýnská telefonní budka, určitě si ji moc dobře vybavíte. Ano, je to taková ta červená budka, kterou znají i ti, co v Londýně nikdy nebyli. A protože dneska už z telefonní budky zrovna dvakrát moc lidí nevolá, našli pro ni nové využití. Špatná zpráva rozhodně je, že už nebude červená.

Z typických londýnských telefonních budek se chystají udělat místa, kde si dobijete svůj mobilní telefon. Minulý týden už byla jedna taková odhalena na Tottenham Court Road. Můžete tam přijít a zdarma si dobít telefon. Mezitím, co budete na dobití čekat, se vám ale budou zobrazovat reklamy.

Jak to funguje?

Telefonní budky zůstávají prakticky tak, jak byly. Jenom jsou natřené nazeleno a na střeše mají namontovaný solární panel. Uvnitř je několik dobíjecích stanic pro různé modely telefonů a obrazovky, na kterých se vám za to, že si telefon dobíjíte zdarma, zobrazují reklamy. Přes noc jsou samozřejmě zamykány, aby byly chráněny proti zlodějům.

solarbox-uvnitr

Uvnitř se vám zobrazují reklamy

Kdo na to přišel?

Napadlo by vás něco takového? Za projektem stojí dva studenti geografie, ze kterých se rázem stali podnikatelé – HaroldCraston a Kirsty Kennyová. Když studovali na London School of Economics, dostali se k otázce nových způsobů, jak využít veřejné prostory.

„Ve druhém ročníku jsem žil prakticky vedle telefonní budky a každý den jsem kolem ní několikrát prošel. Přemýšlel jsem o tom, že přesně takových je v Londýně přes 8000, takže bychom měli být schopni najít pro ně nějaké využití,“ vysvětlil Craston.

solarbox

Jak si nápad vede?

Solarbox může nabít až 100 telefonů denně. 20 % baterky získáte zhruba za 10 minut. První hodinu po spuštění první dobíjecí telefonní budky ji využilo šest osob.

„V den zahájení mi zrovna došla baterka v telefonu, takže jsem Solarbox musel použít,“ dodal Craston.

Během příštího roku by mělo přibýt pět dalších Solarboxů, kde si budete moct dočerpat šťávu.

Zdroj: BBC

Komentáře

Nahoru