Louie Mantia, bývalý designér Applu předělal od základu zamykací obrazovku iOS

Když si pořídíte nové iOS zařízení a zapnete ho, vždy vás uvítá zamykací obrazovka s obřím ukazatelem času a s řadou upozornění. Ale furt je to to samé, bývalý designér Applu proto neváhal a zkusil zjednodušit to, co je již dokonalé. Vznikla tak úplně nová a praktičtější lock screen s ukazatelem počasí a lepším zobrazením notifikací.

Když jsi jednou designér, zůstaneš ním na vždy - nepsané pravidlo, které se opět potvrdilo. A to u Louie Mantia, což je bývalý designér kalifornského Applu, který se podílel na vzhledu klíčových aplikací jako například iTunes. Jako milovníkovi minimalismu se mu nelíbil současný vzhled tzv. lock screenu v mobilním operačním systému iOS. Rozhodl se tedy změnit postoj a začal jednat. Zamykací obrazovku zjednodušil a svůj výtvor před několika dny ukázal světu na svém profilu na Dribbble.

Po vzoru Google Now

I když to není již oficiální Apple designér, věříme, že se například vývojáři budou od něho v budoucnu inspirovat. Díky němu totiž vznikla zcela nová zamykací obrazovka, jenž se mírně inspirovala od androidího Google Now. Silnou výhodou oproti současnosti je přehlednější zobrazení notifikací a počasí.

Zamykací obrazovka podle ex-designéra Applu

Zamykací obrazovka podle ex-designéra Applu

Co říkáte, uvítali byste takovou zamykací obrazovku?

Zdroj: dribbble

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru