Máme Google Glass, už nepotřebujeme průvodce v muzeích

Máme Google Glass, už nepotřebujeme průvodce v muzeích

Moderní technologie zřejmě brzy připraví o práci další lidi. Vypadá to, že nebudeme potřebovat průvodce v muzeích, galeriích, na zámcích či hradech a jiných památkách. Lidé si budou číst to, co jim ukáží Google Glass. Nebo je budou jenom poslouchat.

GuidiGO je aplikace dostupná pro iOS, Android a přímo na Google Glass. Její vizí je, že nebudou třeba žádní průvodci, budou stačit Google Glass. A protože se tým GuidiGO rozhodl, že bude uzavírat partnerství s muzei po celém světě, vypadá to, že se nápad brzy stane realitou.

Partnerství je výsledkem programu Glass at Work. Ten vybírá oficiální partnery Gooogle Glass. GuidiGO je právě jedna z prvních pěti společností, které byly pro program vybrány.

Jak by to fungovalo

Princip by byl jednoduchý. Pokud jste majiteli Google Glass a šli byste do muzea, prostě byste si nainstalovali aplikaci a řekli „Start tour“. Aplikace by se spustila a pak už by to šlo samo. Pomocí technologie rozpoznávání obrazu by automaticky identifikovala umělecká díla a další exponáty a načetla informace o tom, na co se zrovna díváte. Rovněž je tu možnost, že by vám obsah podávala i audio formou. Klidně by vám mohla vyprávět, co vidíte po celém areálu muzea.

glass-wall

Program už prý posledních šest měsíců testovali ve dvou muzeích v USA. A fungoval s úspěchem. Teď už je tedy jen na muzeích, zda se odváží do programu zapojit. GuidiGO má připravených již více než 200 prohlídek různých míst. Ty jsou majitelům Google Glass plně k dispozici, jen prostě nejsou autorizované, pokud se muzeum do programu samo nezapojilo.

glass-ir

Naše řešení jsme kompletně přepracovali, abychom ho přizpůsobili specifickým potřebám návštěvníků s Google Glass,“ napsal v prohlášení Damjan Stankovic z GuidiGO. „Prostřednictvím naší platformy může každé muzeum i bez technických dovedností snadno publikovat svůj stávající obsah optimalizovaný pro Glass.“

Jak ale víme z našich končin, ne každý má doma běžně Google Glass. GuidiGO ale nabízí i možnost je zapůjčit. A to není zase tak špatný nápad. Pokud by muzea nabízela i možnost zapůjčení, bylo by to ještě o něco reálnější. Nebo co myslíte?

Zdroj: Mashable, fotografie: GuidiGO

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru