Map1.eu – Plánujte si trasu po celé Evropě

Jste fandové cykloturistiky či pěších výletů a zároveň jste online na cestách? Pak už asi používáte Mapy.cz pro plánování tras. Avšak podle Pavla Klingera jsou fanoušci obdobné turistiky v zahraničí nahraní, protože třeba Google maps postrádá některé klíčové prvky pro plánování „drobnějších” cest. Proto se pustil do řešení po svém, které naleznete na Map1.eu.

Pavel Klinger už spolupracoval na velmi podobném projektu Open Street Map. Tento server běží na obdobném principu jako Wikipedie a shromažďuje geografická data od dobrovolníků. Údajně již dosáhl zajímavého množství dat a map1.eu není nic jiného než nový, pohlednější kabát pro celý projekt, který bude zobrazovat informace v přehlednější podobě.

Projekt je zatím v plenkách a zájemci by rozhodně měli sledovat příslušný blog. Mezi inovující vlastnosti těchto map patří pravděpodobně (již v této fázi dost pokročilý) rendering a vrstevnice – můžete vyčíst i turistické značky. Mapy navíc dodržují standardy tištěných map pro snadnější přilákání zájmu široké veřejnosti.

Autor uvítá kritiku či komentáře. Osobně nejsem cílovka, ale oceňuji netradiční nápad a opensource přístup. Projekt ukládám do záložek, budu ho sledovat a vám doporučuji totéž.

Komentáře

Nahoru