Mark Zuckeberg slibuje, že opraví Facebook tak, aby nešířil falešné politické zprávy

CEO společnosti Facebook, Mark Zuckeberg slibuje, že v roce 2018 opraví Facebook tak, aby maximálně předešel zneužívání této sociální sítě k politickým účelům.

social-media-3055706_640

 

Mark Zuckeberg v příspěvku na své stránce na Facebooku uvedl, že si pro letošní rok dává velkou výzvu, a to opravit Facebook tak, aby sociální síť nebyla zneužívána k politickým účelům. Sociální síť například čelila obvinění při volbách v USA s tím, že údajně umožnila šíření falešných zpráv.

Dále byl Facebook kritizován, že zde propagované politické reklamy spojené s Ruskem umožnily předběžné hlasování o prezidentských volbách v roce 2016.

Z tohoto důvodu Mark Zuckerberg prohlásil, že se v letošním roce zaměří na důležité otázky jako je ochrana před zneužíváním a nenávistí či prosazování politických názorů a šíření falešných zpráv. V tomto roce se zkrátka Facebook zaměří na to, aby nebyl k daným účelům zneužíván a omezil šíření falešných politických zpráv.

zdroj/foto: bbc.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru