Máte Gameboy z roku 1989? Díky Raspberry Pi z něj teď můžete mít vymakanou herní konzoli!

Technologie se za posledních 30 let posunuly neskutečnou rychlostí kupředu. Vdnešní době už totiž žádná herní konzole nemá černobílý displej, všechny už jsou plně splňují požadavky dnešní doby. Toto ovšem platí i u Gameboye z roku 1989, kde z něj muž ve videu udělá něco, co ještě nikdo nikdy neudělal.

Ve videu můžete vidět Gameboy, který na první pohled vypadá jako obyčejná černá schránka, ve skutečnosti je to ale schránka, která v sobě skrývá baterii s velkou výdrží, bluetooth a nejnovější model Raspberry Pi.

Vylepšený Gameboy nese označení Zero

Tento vylepšený Gameboy Zero má mimo čerstvých tlačítek i novou obrazovku s barevným displejem, který má vyšší rozlišení a dokáže kvalitněji zobrazit mnoho her. Malý Raspberry Pi, který se nachází uvnitř, běží pomocí Emulation Station – což je software, který umožňuje hrát hry nejen z Gameboye, ale i z herních konzolí typu NES, SNES, Sega Genesis a Master System.

15

Zdroj: Startitup

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru