Máte Gameboy z roku 1989? Díky Raspberry Pi z něj teď můžete mít vymakanou herní konzoli!

Technologie se za posledních 30 let posunuly neskutečnou rychlostí kupředu. Vdnešní době už totiž žádná herní konzole nemá černobílý displej, všechny už jsou plně splňují požadavky dnešní doby. Toto ovšem platí i u Gameboye z roku 1989, kde z něj muž ve videu udělá něco, co ještě nikdo nikdy neudělal.

Ve videu můžete vidět Gameboy, který na první pohled vypadá jako obyčejná černá schránka, ve skutečnosti je to ale schránka, která v sobě skrývá baterii s velkou výdrží, bluetooth a nejnovější model Raspberry Pi.

Vylepšený Gameboy nese označení Zero

Tento vylepšený Gameboy Zero má mimo čerstvých tlačítek i novou obrazovku s barevným displejem, který má vyšší rozlišení a dokáže kvalitněji zobrazit mnoho her. Malý Raspberry Pi, který se nachází uvnitř, běží pomocí Emulation Station – což je software, který umožňuje hrát hry nejen z Gameboye, ale i z herních konzolí typu NES, SNES, Sega Genesis a Master System.

15

Zdroj: Startitup

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru