Máte vlastní stránku na Facebooku? Nastavte si „hezkou URL“…

Máte vlastní stránku na Facebooku? Nastavte si „hezkou URL“…

Dnes už snad každá firma má svoji stránku na Facebooku. Každý internetový portál nabízí svým návštěvníkům možnost kliknout na tlačítko a přidat se do jejich fanouškovské stránky. Podobně to máme i my v postranním panelu vpravo. Adresa takové stránky je však špatně zapamatovatelná, zbytečně složitá a odkázat někoho například ústně je nemožné. Adresa se skládá z dlouhých čísel, lomítek a dalšího, co vlastně vůbec nemusíte mít a můžete se toho jednoduše zbavit.

Málokdo ale ví, jak toho dosáhnout.

Jak si svojí adresu nastavit?

Facebook pro správce stránek nabízí mnoho možností. Některé ani nejsou tak známé. Jednou z nich je právě nastavení „hezké URL„. Kdo by čekal, jak to bude těžké a náročné, by se spletl. Vlastně je to záležitost pár vteřin.

Stačí přejít na adresu http://www.facebook.com/username. Zde vybrat stránku, u které chcete adresu nastavit. Pak už jen vložit požadovaný tvar a je hotovo. Je to jednoduché, rychlé a samozřejmě zdarma.

Následně budete moci na svoji stránku odkazovat novým tvarem:

  • Starý tvar: http://www.facebook.com/pages/Objevitcz/278218462098
  • Nový tvar: http://www.facebook.com/objevit.cz

Stará adresa samozřejmě bude stále funkční.

Na co si dát pozor?

Všechno má svá ale a je nutné si uvědomit pár faktů při nastavování nové adresy. Hlavní překážkou je její nevratnost. Pokud adresu jednou nastavíte, Facebook Vám už nedovolí učinit jinak a proto budete nahraní v případě, kdy nastavíte adresu třeba s překlepem a podobně. Dejte si tedy při nastavování pozor a dbejte na správnost Vaší adresy.

Stejně tak dbejte i na její snadnou zapamatovatelnost, jelikož právě proto to děláte. Vaším cílem by mělo být nastavení takové adresy, která se bude jednoduše pamatovat a lehce se dá vyhledat. Volte raději krátké, ale výstižné tvary. V našem případě jsme zvolili jednoduše doménu.

Celá tato funkce je omezena. Adresu si nenastavíte u stránky, která má méně jak 25 fanoušků. Proto nebuďte překvapení v případě, že se Vám Vaše stránka v nabídce neukáže. Adresu je možné nastavit i u profilů Vašich aplikací.

Držíme Vám palce a přejeme Vám mnoho fanoušků ve Vašich stránkách.

[poll id="60"]

Komentáře

Nahoru