Matematické šílenství na sociální síti! Přijdete na správný výsledek?

Internetová populace se dokáže kvůli banálním věcem pohádat. Za poslední hádkou stojí matematické příklady založené na ovoci a zvířatech. Příklady jsou postavené na tom, že člověk musí správně stanovit hodnoty jednotlivých druhů ovoce, respektive zvířat. A poté se dopracuje ke konečnému výsledku.

Nejprve napříč sociální sítí putoval obrázek sčítající ovoce. Jablko má hodnotu 10, banány mají hodnotu 4 a kokosy mají hodnotu 2. Uživatelé měli velký problém s posledním řádkem, protože se nemohli shodnout na konečném výsledku. Zobrazuje se tu pouze jeden kokos, jedno jablko a tři banány. Otázkou je, zda na posledním řádku jsou skutečné hodnoty stejné jako počet zobrazených kusů ovoce. Když je zobrazen pouze jeden kokos na posledním řádku, zda brát hodnotu 1 a podobně.

puzzle

Někdo tvrdil, že je výsledek 14 (1 + 10 + 3). Jiní zastávali názor, že ilustrace nic neznamenají a výsledek je 16 (2 + 10 + 4).

Vzápětí se začal rozšiřovat matematický příklad se zvířaty. Na obrázku nemáte žádná konkrétní čísla, proto si musíte poradit úplně sami. Ke každému zvířeti musíte přiradit odpovídající číslici, aby rovnice dávaly smysl.

315AAFA300000578-0-image-a-9_1455838920542

Jedna kráva odpovídá hodnotě 10, jedna ovce odpovídá hodnotě 2 a jedna slepice odpovídá hodnotě 4. Výsledkem tedy je 7 ovcí. 

Zdroj / Foto: Daily Mail, Mashable

Komentáře

Nahoru