Matt Web: Výkonný ředitel společnosti Berg

Matt Web je generálním výkonným ředitelem společnosti Berg. Ta se zabývá výrobou platformy Berg Cloud, která by měla vymýšlet a také spouštět fyzická zařízení. Firma vyrábí a hardware a vývojářské kity a prodává malý domácí kompaktní produkt Little Printer na pro čtení novinek na webu a správu aplikací.
Matt Webb

Jaký hardware používáte?

Skoro všude s sebou nosím MacBook Air 11″. Mám smíšené pocity z používání iPad Mini. Ten bych chtěl mnohem raději používat všude, ale Keynote na iOS nemůže použít nesystémová písma. My máme úžasné firemní písmo s názvem Granary, přizpůsobené přímo pro nás typografem Philem Bainesem. Je podobné písmu Gotham, ale v barvách je poněkud specifičtější.

Doma používám logicky denně můj malý Little Printer a v kapse mám můj nový iPhone 5C . Má modrou barvu a růžový kryt. Tato kombinace mi skutečně sedí. Uvažoval jsem i o variantě 5S, ale designově se mi moc nelíbí. 5C má velký rám ideální pro iOS 7 a tvarově mi také vyhovuje.
Fotografie pořizuji za pomocí Sony NEX-5N, který se mi vejde do přední kapsy mé tašky.

A co software?

Moje zařízení Little Printer je nastaveno upozornit mě v 7 hodin ráno, abych zmáčkl tlačítko pro tisk dodávek. Většinou přitom krmím kočku. Používám kalendář v Google a aplikaci Sunrise a také Gmail. Můj Little Printer mi pomohl třeba minulý týden, kdy měla moje žena narozeniny. Já jí schoval dárek a také instrukce, jak jej má najít.

Na mém Macu vyřizuji emaily, mám zde nainstalován Keynote a Notational Velocity synchronizované se Simplenote na mém telefonu. Celá moje nastavení je uloženo v Dropboxu.

Když jsem byl v loňském roce vykraden, přihlášení do svého účtu Dropbox mi neskutečně pomohlo dostat svá data zpět. Jak snadné. A pak mi webové rozhraní Dropbox dalo IP adresu, kde je můj ukradený Mac. Hned po krádeži byl připojen k síti, a policie byla schopna vysledovat a zatknout zloděje.

Na úkoly mám i TaskPaper. Blog píšu ve formátu Markdown v TextMate . Jsem napsal své vlastní skripty v Pythonu a publikovat a zobrazení svůj weblog .

Pak je tu obvyklá kolekce mobilních a webových software: RunKeeper pro školení, Kindle app pro čtení, i když mám raději klasické papírové knihy. Xero používám pro účty, Citymapper a Hailo pro získání informací o tom, kde jsem a kam mám namířeno.

Jaké je vaše vysněné technické nastavení?

Zpočátku jsem používal k programování obyčejný příkazový řádek, všechno v něm sedělo a pak se zobrazilo na konkrétních stránkách. Později to už ale nebylo tak jednoduché a složitější programy spolu bohužel mnohdy nespolupracovaly. Je nepříjemné, že Excel nespolupracuje s Pythonem a že neexistuje obyčejný textový editor pro Twitter.

Mrzí mě, že také nemohu mít fotky na cloudovém úložišti navždy. Všechny programy jsou dnes specializované a propojení mezi nimi vázne.

Neustále pracujeme na bezproblémovém propojení různých programů. Mým snem je iPad Mini, který bude disponovat velkým displejem, reálnou klávesnicí a stylusem pro maximálně přesnou práci. Chtěl bych také fotoaparát s vestavěným Dropboxem.

Mým vysněným řešením v technickém nastavení a využití techniky je alternativní globální technické paradigma. Zjednodušeně řečeno: Vše by tedy mohlo jít někdy propojit se vším.

Zdroj: http://matt.webb.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru