Měsíc pracovali nazí, teď je z nich nejlepší tým!

Měsíc pracovali nazí, teď je z nich nejlepší tým!

Jak zlepšit vztahy a zvýšit kreativitu na pracovišti? Pracujte nazí. Ano, je to tak. Tým z The Bold Italic to po dobu jednoho měsíce vyzkoušel a tento systém si nemohou vynachválit. Všichni si totiž více důvěřují, neexistují žádné bariéry. Prostě dream-team!

Ze začátku neuvěřitelná novinka, časem se z toho však vyklubal zabiják kreativity a soukromí. Ano, hovořím o tom proklínaném a zároveň opěvovaném způsobu open-office. V praxi se jedná o kanceláře bez stěn, takže si každý vidí do monitoru a lze lehce sledovat, jak někteří pracují. Tento z počátku oblíbený způsob nemohl vzniknout nikde jinde než v proslulé kalifornské Sillicon Valley. Neuvěřitelné množství lidí si však na tyto kanceláře stěžuje a práci si raději nechávají na doma. Upřímně, asi nikomu by nebylo příjemné, kdyby mu šéf celou pracovní dobu kontroloval monitor. Ale nehledejme nevýhody v tomto systému, ptejme se jinak – co když chybějící stěny (oddělující lidi od zbytku týmu) nejsou tím pravým důvodem, který kazí pohodu v kolektivu?

To se rozhodli zjistit v The Bold Italic, kde všichni po dobu jednoho měsíce (března) pracovali nazí.

_E0T8960

První reakce? Nesouhlas!

První reakce zaměstnanců, když se to dozvěděli, je zajisté lehce odhadnutelná – nesouhlas. Následovaly poznámky o vzhledu a fyzické zdatnosti (tzn., jak kdo dlouho nebyl v posilovně apod.). Dopadlo to tak, že 2. března se celý tým sešel nahý. Nejdříve jim to přišlo nepřirozené, ale jak tvrdí – po hodině se z něčeho trapného stalo něco úžasného. Po několika dnech to bylo pro všechny členy týmu naprosto normální a dá se i říci, že mezi sebou neměli žádné bariéry. Výhodou toho bylo, že se začaly i silně projevovat výhody, které open-office slibuje.

_E0T9365

Atmosféra v kanceláři se neuvěřitelně změnila, vztahy se utužovaly. Najednou lidé neutíkali z práce domů, všechno je více bavilo a kreativita razantně vzrostla. Co víc si přát?

_E0T9820_2

Tým z The Bold Italic tak vřele doporučuje nahotu pro každou kancelář. Pokud u vás ve firmě tedy chybí kreativita a lidem open-office nevyhovuje, vyzkoušejte to!

_E0T9073 _E0T0386 _E0T9098_2 _E0T9246_3 _E0T9281_(1)
Zdroj: The Bold Italic

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru