Messenger Kids: Bezpečné chatování pro děti od Facebooku

Rostoucí obliba Facebooku a jeho chatovací aplikace Messenger se nevyhýbá ani dětem, které také touží být součástí této komunity. Právě ratolesti ale představují skupinu, která je nejvíce ohrožena kyberšikanou, nevhodnými online obsahy a nebezpečnými uživateli. Facebook proto vyvinul aplikaci Messenger Kids, která dětem umožní být v kontaktu s rodinou a přáteli, sdílet s nimi své fotky a nápady, a to vše pod pečlivým dohledem rodičů.

kids2

Zneužívání dětí v online prostředí představuje závažný společenský problém, který je možné jen těžko vyřešit. Děti totiž s moderními technologiemi přirozeně vyrůstají, a tak není divu, že se chtějí stát uživateli sociálních sítí už v útlém věku. Přitom vůbec netuší, jaké nástrahy na ně na internetu číhají. Aby si i potomci mohli užít trochu legrace a jejich rodiče netrnuli strachy, přišel Facebook s řešením v podobě samostatné aplikace Messenger Kids. Tato chatovací služba je postavena na přísné rodičovské kontrole, zároveň však dětem poskytuje dostatečný prostor pro zábavu. Celý systém navrhli vývojáři s ohledem na rady odborníků na rodičovství i samotných rodičů.

V rámci aplikace mohou děti používat videohovory, posílat textové zprávy, fotky nebo videa a bavit se u speciálně vytvořené knihovny plné legračních rámečků, samolepek, gifů, masek a kreslících nástrojů. Veškerý jejich kontakt s dalšími uživateli ale probíhá pod dohledem rodičů, kteří musí všechny přátele svých dětí schválit. V aplikaci se navíc nevyskytují reklamy a společnosti není umožněno sbírat data za účelem vytváření reklam. Služba je, bohužel, zatím dostupná pouze v Apple App Store, pro uživatele systému Android by se v Google Play měla objevit do několika měsíců. Ke stažení je zdarma.

 

Jak na to?

Dětský účet může dospělý nastavit a kontrolovat prostřednictvím panelu Messenger Kids Controls ve svém běžném Facebook účtu. Stačí tak na smartphone nebo tablet, který dítě používá, stáhnout aplikaci Messenger Kids a přes vlastní účet pomocí uživatelského jména a hesla provést ověření zařízení. K založení dětského profilu pak zadáte jméno dítěte a následně už jen schvalujete přátelé a spolužáky, se kterými může váš potomek bezpečně na internetu komunikovat.

Zdroj text/foto: newsroom.fb.com, zdroj video: Facebook

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru