Michael Jackson ožil! Bude nás čekat hvězdný comeback na pódia?

Král popu opět na pódiu, tentokrát na prestižním předávání cen Billboard zazpíval svůj nový hit Slave to the Rythm. Legrace? Ne, nejedná se ani o černý humor, spíše o výplod vývojářů a grafiků, kteří předvedli excelentní výkon v hologramové technologii.

Král, hvězda, miláček pódií nebo pravidelný klient plastických ordinací, tak různě se přezdívalo nyní již mrtvému Michaelu Jacksonovi, avšak do té doby, dokud si všichni mysleli, že je mrtvý. O tom, že je živý až moc, ukazuje nedělní show na cenách Billboard.

Slave to the Rythm po jeho smrti

Krásný sen, kdyby Michael ještě žil. Avšak celé vystoupení bylo pouze vrcholem technologií, kde díky hologramové technice Michaela ukázali v celé své kráse. Evidentně proto se říká, že Michael Jackson vždycky patřil mezi zpěváky, kteří posouvali nebo dokonce ničili hranice technologií. Což zřejmě mělo i za následek to, že Michaleovi klipy byly poměrně drahou záležitostí. A jinak tomu ani nebude po jeho smrti, kdy před několika málo dny přišel jeho hologram na svět se songem „Slave To The Rhythm“.

Demosnímky, archiv nebo imitátoři

Už od jeho oficiální smrti se z jeho památky stal hotový zlatý důl. Příkladem je společnost Sony, která ukázala poměrně velkou snahu v tom, že chtěli vydávat nadále desky pod jménem Michaela Jacksona. Používali k tomu různé nahrávky z archivů, demosnímky, atp., které dávali do rukou současných producentů, aby z nich vytvořili novou hitovku. Když bylo něco potřeba – doladit či dozpívat, jednoduše si pozvali imitátory, kterých rozhodně v této branži nalezneme více než dost.

A co z toho vzniklo? Výsledek v podobě desky Xscape měl úspěch, ale jednalo se spíše o takový střep z pomyslného zpětného zrcátka, které zde král popu zanechal.

Hologramové vystoupení se chystalo půl roku

Nyní k již zmiňovanému hologramovému vystoupení, které se konalo v neděli na předávání cen Billboard. Zde Michael odzpíval a  profesionálně zatančil svůj nový hit. Hologramové představení chystali vývojáři z Music Awards takřka půl roku. Použili v něm především záznamy z 80. let, kdy se jméno „Jackson“ začalo stávat více a více slavnějším.

Jedná se tak o další ztvárnění hvězdy v posmrtném stádiu, pro nás to tedy znamená – použití hologramů. Podobně jako Jackson na tom byl i raper Tupac Shakur, který však nebyl tak technologicky vyvinutý jako Michael.

Je to vůbec etické?

Když si nyní vezmeme hologramovou techniku detailně pod lupu, zjistíme, že se jedná o takový malý zázrak, jak se díky čisté a těžké práci, dokáže zrodit něco, co již mezi námi není. Tím narážím na další diskutované téma, které se v souvislosti s tímto nedělním vystoupením začalo objevovat nejen na sociálních sítí. Je to téma etiky. Nevím, zda-li je morální parazitovat nadále na tomto známém zpěvákovi či naopak, nechat ho v klid. Rozhodnutí nechám raději na vás.

Zdroj: YouTube

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru