Microsoft již brzy odhalí svůj obchod pro Windows 8

Microsoft již brzy odhalí svůj obchod pro Windows 8

Operační systém Windows 8 bude mít oproti svým starším verzím jednu velice podstatnou novinku. Bude jím online obchod aplikací, kde budou aplikace placené, neplacené, či jen na vyzkoušení. Windows 8 bude také obsahovat nadstavbu s názvem „Metro“, která je dělaná přímo pro tablety. Právě do této nadstavby bude možné stáhnout si z online obchodu aplikace.

Microsoft se zatím oficiálně k této zprávě nevyjádřil, nýbrž ohlásil, že by se mělo něco zajímavého v blízké době změnit. Podle zahraničních zdrojů plánuje Microsoft uvedení tohoto obchodu na 8. prosince.

Přímá konkurence – Apple již spustil svůj obchod na začátku tohoto roku. Je otázkou, zda bude „Microsoft App Store“ schopný konkurovat již zaběhlému a uživateli přijatému Apple Mac Store, který funguje perfektně. Zda odhady byli správné, ukáže čas.

Zdroj: Neowin.net

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru