Microsoft kupuje Acompli za $200 milionů

Technologický gigant Microsoft opět obohatil své portfolio o perspektivní aplikaci Acompli, což je mimochodem pokročilý emailový klient s řadou výhod. Dle dostupných informací chce z této aplikace Microsoft udělat jakýsi Outlook pro mobilní zařízení.

Ten kdo vymyslel e-mail byl vážně třída. Vždyť se jedná o revoluční a nejrychlejší způsob komunikace, stačí něco napsat a jen kliknout. Žádné lepení známek netřeba. Jak jste si určitě všimli, Google letos obdržel nový design v podobě Inboxu. Microsoft, jako silná společnost na poli technologií nemohla zůstat pozadu. Proto koupila Acompli, která stojí za oblíbenou kancelářskou aplikací na Android a iOS.

Pokročilý mailový klient. Není divu, že po něm sáhl zrovna Microsoft

Velkou výhodou tohoto emailového klienta je například podpora většiny emailových protokolů a rychlé interakce mezi samotnými emaily, kalendářem či kontakty. V zkratce nabízí spoustu coolových vychytávek, které bychom u některých emailových klientů hledali jen marně.

Mobilní Outlook

Microsoft má v plánu pokročilé funkce tohoto emailového klienta jen rozvíjet. Vše se bude vyvíjet pod taktovkou týmu z Outlooku. 

Pokročilý emailový klient Acompli

Pokročilý emailový klient Acompli

Nákup za několik stovek milionů

A kolik to Microsoft stálo? Dle dostupných informací se cena vyšplhala až k 200 milionům dolarům (4,42 mld. Kč). Jak jsme již zmiňovali, Microsoft má s touto appkou velké plány. Zřejmě z ní udělá jakýsi Outlook na mobilní zařízení.

Zdroj: TechCrunch.com

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru