Microsoft varuje před závažnou chybou prohlížeče Internet Explorer

Experti na konci minulého týdne zjistili, že IE 7, 8 a 9 je snadno napadnutelný v operačních systémech Windows XP, Vista a 7. Chyba umožňuje hackerům získat vzdálenou kontrolu nad počítačem. K nákaze může dojít při návštěvě webové stránky.

Eric Romang z Lucemburska zjistil tuto chybu, když se jeho počítač nakazil virem Poison Ivy, který se používá k ukradení dat nebo ovládání počítače. Podle jeho vyjádření došlo k nákaze přes dříve neznámý most (zero-day) v Internet Exploreru.

Společnost Microsoft požádala uživatele o instalaci Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) ve verzi 3.0 z webu společnosti. Toto opatření je dočasné, dokud nebude chyba odstraněna. Zatím se problém netýká verze 10. EMET řeší problém s ochranou počítače, dokud nebude nalezeno jiné řešení.

Podobný problém není příliš častý a objevil se za rok 2011 pouze osmkrát. Antivirové programy byly také aktualizovány, ale experti nedoporučují použití IE, dokud nebude problém zcela vyřešen vydáním bezpečné verze.

Internet Explorer je druhým nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Minulý měsíc jej používalo 33 % uživatelů. Na prvním místě je Google Chrome s 34 %.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru