Microsoft začne kontrolovat nelegální Windows 7

Microsoft začne kontrolovat nelegální Windows 7

Microsoft by měl tento týden vydat aktualizaci aktivačního nástroje Windows Activation Technologies. Aktualizace bude ke stažení již od 16. února, avšak brzy by se měla stát automatickou aktualizací Sedmiček pomocí Windows Update. Tímto krokem chce Microsoft přijít na nelegální kopie svého nejnovějšího operačního systému Windows 7. Informoval o tom na svém týmovém blogu, kde dále uvedl i informaci o tom, že nový systém obsahuje až 70 děr a právě i to je jedním z důvodů rozšíření pirátských kopií do počítačů.

Všem nelegálním Windowsům by se po aktualizaci měla zobrazit pouze černá stránka a začne se zobrazovat upozornění o nelegální kopii. Microsoft takto nezasahuje poprvé, nýbrž to již vyzkoušel i operačních systémů Windows XP a Visty.

Na závěr se můžete sami zúčastnit anonymní ankety, za hlasy a komentáře děkujeme.

[poll id="13"]

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru