Mistr světa v PowerPointu pochází z Čech

Mistr světa v PowerPointu pochází z Čech

Česko může slavit další úspěch. Tentokrát ne v nějakém sportu, ale v netradiční soutěži – ve světovém šampionátu v používání kancelářského nástroje Microsoft Powerpoint. Tuto soutěž totiž vyhrál student střední průmyslové školy v Praze Jiří Houžvička.

A že konkurence byla veliká. Do soutěže se totiž mohl přihlásit kdokoliv, kdo dosáhl vysokého výsledku u certifikační zkoušky. V Jiřího kategorii bylo přes 160 tisíc soutěžících, ale do finále ve Washingtonu se mohlo dostat pouze 40 z nich.  Český reprezentant zvítězil a zanechal tak za sebou na 2. místě reprezentantku z Thajska a na 3. místě soutěžící z Bruneje.

A k čemu taková výhra je? Kromě toho, že Jiří Houžvička dostal zlatou medaili, tak získal i  finanční odměnu pět tisíc dolarů (v přepočtu asi 100 tisíc Kč). Kromě toho má nyní naději, že ho zaměstná Microsoft – ten totiž zaměstnal vítěze soutěže před dvěma roky.
Zdroj:techlearning.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru