Mobilním zombie je zajištěno bezpečnější přecházení přechodů

Mobilním zombie je zajištěno bezpečnější přecházení přechodů

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo nemá smartphone. Chytré telefony jsou častěji chytřejší, než jejich majitelé. Aplikace, které ve smartphonu můžete používat, jsou už snad uplně na vše. Se smartphonem ráno vstáváme, je to prostředek pro komunikaci s rodinou, s přáteli se zaměstanci. Smartphone bez problému nahradí zrcadlovku, můžeme s ním tedy zaznamenávat každý zážitek a prostřednictvím internetu ho sdílet na sociálních sítích. Smartphone je to poslední, co držíme v rukou, předtím než ulehneme k spánku. Dalo byse říci, že je to něco víc než náš nejlepší přítel, rodina nebo partner. Je to naše druhé já.

dwa-internet-society-report

Při chůzí městem jsou všichni tak zaneprázdněni, že musím mít svůj smartphone neustále v ruce a vyřizovat jistě naléhavé záležitosti. Jakoby se už každý bál tomu druhému podívat do očí a nebo prostě jne jít rovně a hledět před sebe. Klopíme hlavy dolů, máme nejistý krok a v rukou uctivě svíráme chytrostí překypující telefon. Takoví lidé, kterých je den ode dne víc a víc, se začalo přezdívat smombie. Co to znamená? Mobilní zombie. Lidé, co chodí jako tělo s duší v telefonu. Je přirozené, že takových jedinců přibývá. Adaptace a napodobování jsou dvě lidské přirozenosti.

Taková chůze bez pozornosti na okolní svět může být mnohdy velmi nebezpečná. Tak vášnivě nás dění ve smartphonu pohltí, že zapomeneme, že právě přecházíme přes dopravní vozovku. Často takoví lidé nevnímají ani červené světlo na semaforech. Právě s tím se ve světě začíná něco dělat. Všem je jasné, že smartphonů se chodci jen tak nezbaví a tak se jim musí přizpůsoboit okolní prostředí.

Kde je najdeme?

Ve velkých městech se začínají objevovat přechdody se svícením na zemi. Při pohledu na smartphone mířícím do země si červeného světla mombie zaručeně všimnou a zamezí se tak spoustě dopravních nehod. Najdeme je v Číně, kde polovina uživatelů smartphonů eviduje závislost na svém miláčkovi. Světelné přechody najdeme v Německu a to v Kolíně nad Rýnem, Augsburgu a nyní i v čínském Su-čou. V přizpůsobování na pokroky doby asi nejdále došli v Čchung-čching. Je to město nacházející se v Číně. Je vyjímečné tím, že už před dvěma lety nachalo vybudovat speciální chodníky pro lidi zírající do smartphonu

Zdroj, text/foto: theisthmust.com

Štítky: , ,

Zajímá se o psychologii, filozofii a pozitivní myšlení. Pravidelně se věnuje modernímu tanci a sportování. Ve volném čase spravuje svůj blog. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Stále studuje na univerzitě, ale práce je jejím koníčkem. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru