Moneybookers: Co to je a proč si zde založit svůj účet?

Moneybookers: Co to je a proč si zde založit svůj účet?

1Elektronické peněženky se ve světě těší velké oblibě. Díky nim je možné provádět platby přes internet rychle a bezpečně po celém světě. Jednou z největších elektronických peněženek na světě je Moneybookers, která vznikla 18. 6. 2001. V tomto článku se dozvíte, jak si můžete založit účet, jak ho verifikovat a vzpomeneme si několik výhod takovéhoto účtu.

Jak si založit účet

Založení účtu je zdarma a jakmile začnete účet využívat, zjistíte, že má mnoho výhod. Díky účtu Moneybookers můžete jednoduše obchodovat i se zákazníky ze zahraničí. Stačí se zaregistrovat a ověřit svou totožnost.

1.)    Jděte na hlavní stránku Moneybookers. Pokud máte stránky v angličtině, v pravém horním rohu si můžete změnit jazyk na češtinu.

2.)    Máte na výběr dva typy účtů: „Pro spotřebitele“ a „Pro podnikatele„. Jedná se o rozdílné produkty, proto musíte vědět, na co budete účet používat. Účet „Pro podnikatele“ také slouží na přijímaní plateb z vašeho internetového obchodu.

Vybrat účet

3.)    Teď byste měli vidět registrační formulář. Pravdivě vyplňte informace, které od vás žádají. Pokud jste si vybrali účet „Pro spotřebitele“, vyplňujete údaje o sobě, jestli jste si vybrali „Podnikatelský účet“, je třeba přidat informace o firmě.

4.)    Na e-mail vám přijde ověřovací mail, který musíte potvrdit. Klikněte na „Ověřte svůj e-mail“.

Ověřit účet

5.)    Registraci jste úspěšně zvládli a nyní můžete svůj účet bezpečně používat. Ale ještě není úplně funkční. Máte stanovené limity pro vklady, platby a výběry. Je to z toho důvodu, že dosud nemáte ověřenou totožnost. Moneybookers se snaží, aby byly všechny transakce bezpečné.

Ověřte si totožnost

Pokud si ověříte svůj Moneybookers účet, zvýší se vám limity pro uskutečňování peněžních transakcí a víceméně nebudete omezováni. Samozřejmě, stále tam budou limity, ale mnohem vyšší.

Ověření pomocí adresy

Ve vašem profilu budete mít vedle názvu „Adresa“ možnost stisknout na „verifikovat“. Nechte si poslat dopis, který vám přijde zdarma, většinou do 5 dnů, ale může to trvat i déle. V dopise budete mít ověřovací kód, který potom vložíte na stránku.

Ověření pomocí karty

Pokud si na Moneybookers chcete přidat vlastní platební kartu, také je třeba ji verifikovat. Tento proces je jednodušší než verifikace adresy. Probíhá tak, že buď si z účtu Moneybookers pošlete peníze pomocí karty nebo pomocí ní vložíte peníze na účet. Z účtu vám bude stažena malá částka, která se po verifikaci připíše zpět na Moneybookers účet.

Ověření pomocí bankovního účtu

Ověřit můžete také svůj bankovní účet.  Je třeba vložit peníze na váš Moneybookers účet z vašeho bankovního účtu, který zní na vaše jméno. Po ověření bude opět navýšen váš transakční limit, jako tomu bylo i v předešlých případech.

Výhody

Moneybookers účet má několik výhod, které zjednodušují obchodování na internetu a často šetří i peníze a čas. Pěněžní transakce do zahraničí nestojí mnoho peněz a hlavně je to většinou výhodnější, než když posíláte peníze z banky do banky.

Poslat peníze – 1 % ze sumy (až do  12.42 CZK)

Příchozí transakce – zdarma

Pro Českou republiku platí:

Vložit peníze – Bankovní Převod (ZDARMA), VISA/MASTERCARD (1,9 %)

Vyzvednout peníze – Bankovní Převod (44.71 CZK), Šek (86.94 CZK), VISA (44.71 CZK)

Komentáře

Nahoru