Myslíte si, že jste v IT dobří? Vyvedeme vás z omylu

Většina lidí se nedočká certifikátu Microsoft Certified Professional dříve, než absolvují vysokou školu. Ayanovi Qureshiu se to povedlo v pěti letech. V současné době je nejmladším člověkem, který testem úspěšně prošel. O kousek totiž překonal předchozího rekordmana Mehroze Yawara, který složil zkoušku v šesti a půl letech.

Test se skládal z několika otázek koncipovaných různým způsobem. Otázky byly různého tipu, stejně tak odpovědi. Časový limit dvě hodiny šikovný klučina ani nevyužil. Největším problémem prý bylo vysvětlit mu jazyk testu.

Microsoft obvykle nedovoluje dělat zkoušku tak malým dětem, ale v tomto případě udělal výjimku. Zkoušku většinou skládají absolventi vysokých škol, kteří se chtějí stát profesionály v oblasti IT.

ayan_certifica

Ayan se certifikátem pochlubil i na svém Facebooku

A jak to Ayan mohl zvládnout?

Táta ho prý vedl k počítačům již od třech let. V současné době má doma svou počítačovou místnost, domácí síť si vybudoval sám. Asi dvě hodiny denně tráví tím, že se učí a zkouší různé věci. Až bude jednou velký, chce vlastnit svou společnost.

ayan

Ayan se IT věnuje poctivě každý den

ayan2

Pomáhá mu táta

Zdroj: Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru