Na Flickr už se nepřihlásíte přes Facebook ani Google účet

Yahoo už počátkem letošního roku oznámilo plány, že ze svých služeb vyškrtne možnost přihlašovat se přes účet Facebooku nebo Googlu. Funkce byla odstraněna prvně ze sportovní služby Yahoo Sports a teď je na řadě i Flickr. Yahoo už uživatelům Flickru začalo rozesílat e-maily s oznámením, že po 30. červnu toto přihlašování nebude možné.

A co se s tím dá dělat? Uživatelé Flickru si místo toho mají vytvořit Yahoo účet a na stránce pro sdílení fotografií používat ten. Těm, kteří už účet na Yahoo mají, se doporučuje propojit ho s účtem na Flickru do konce tohoto měsíce.

„Flickr odstraňuje přihlašování pomocí Facebooku a Googlu,“ píše Yahoo na stránce Flickru. „Pokud k Flickru přistupujete skrze Facebook nebo Google, přihlaste se prosím naposled pomocí následujících tlačítek. Budete vyzváni k vytvoření nového Yahoo účtu.“

flickr-facebook-google-sign-in

Flickr integroval přihlašování přes účty třetích stran před třemi lety. Sliboval si od toho, že rozšíří počet svých uživatelů. Jenže současná CEO Marissa Mayer chce Flickr spíše využít k tomu, aby posílila uživatelskou základnu Yahoo.

Zdroje: The Next Web, Cnet

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru