Na internetové měně se dá vydělat, v Hong Kongu vznikla továrna na Bitcoiny

Na internetové měně se dá vydělat, v Hong Kongu vznikla továrna na Bitcoiny

Bitcoiny se stávají více a více populárnější a za poslední dobu o ně zájem raketově vzrostl. Hodně lidí si na to nyní přivydělávají – poskytnou svůj počítač pro potvrzování transakcí. V Hong Kongu vznikla i továrna na „dolování“ Bitcoinů tímto způsobem.

Důl na Bitcoin vzniknul v Hong Kongu, kde se rozprostírá na velikosti jednoho velkého přepravního kontejneru, kde nacházejí blade servery. Každý blade má maximální teplotu 37°C, kterou udržuje tzv. “Open bath immersion“ technologie.

Kouzelné chlazení serverů

Kouzlo této technologie je v chlazení komponent takovým způsobem, že se prostě a jistě ponoří do kapaliny, která má nízký bod varu. Teplo, které se následně generuje při „těžbě“ internetové vzrůstající měny Bitcoin, způsobuje následné vypařování tekutiny. V horní části nádrže se nachází kondenzátor, který přeměněný plyn vrátí do podoby kapaliny. Tento proces probíhá neustále a udržuje blade servery ve zmiňované teplotě 37°C. Technologie se řadí mezi jednu z nejefektivnějších na světě, protože údajně dosahuje energetickou účinnost o hodnotě 1,02.

 Levné a pro každého

Nyní však od magického způsobu výjimečného systém chlazení serverů k použitým zařízením, které jsou běžně dostupné, takže Bitcoin továrna vznikla poměrně za levný peníz.

zdroj: www.theverge.com

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru