Nabít si mobil za 15 minut? Teď už je to realita

Výrobci elektroniky neustále posouvají hranice toho, co jejich chytré hračky umí. Předhánějí se, kolik inovací dokáží nacpat do chytrých telefonů, hodinek a dokonce i sluchátek. Jedna věc ale celý tento vývoj trochu brzdí. Životnost baterie.

Sice máme baterie se stále větší kapacitou, jenže problém ubývající výdrže jsme zatím zcela nevyřešili. Aktuálně ale přichází jedna novinka, která by to mohla aspoň trochu změnit.

Ultrapak je baterie pro smartphony a tablety, která zajišťuje plné dobití přístroje za pouhých 15 minut. Čtvrt hodinky obvykle nabíjení obětovat můžete, takže už se nikdy nebudete muset starat o to, že vašemu mobilu dojdou síly.

unu-ultrapak

Když si pro srovnání vezmeme například iPhone 5S, tak jeho nabití z elektrické zásuvky trvá hodinu až dvě. To nepotěší. Obzvlášť když jste na cestách nebo potřebujete odejít z domu.

UNU vysvětluje, že jejich rychlé nabíjení závisí na technologii „Ultra-X“. Ta je založená na speciálním tipu lithiové polymerové baterie s několika unikátními přísadami, čímž se rychlost normálního nabíjení zrychlí asi 8 krát.

Krabička s displejem i baterkou

Ultrapak je vlastně taková černá krabička obalená gumou. Má vestavěnou baterku, zřejmě kdybyste potřebovali hledat zásuvku v nějakém temném rohu. Navíc je vybavena i LED displejem, který zobrazuje, kolik ještě zbývá šťávy.

unu-ultrapak-box

Vybrat si můžete ze dvou variant. První je Ultrapak Tour za $99,99 (cca 2000 Kč) – větší, 10 000 mAh verze. Druhá je Ultrapak Go za $59,99 (1200 Kč) s 3000 mAh. Zatím si je ale můžete pouze předobjednat. Doručovat se začnou až 24. srpna. Jedná se totiž o žhavou novinku.

Zdroje: Mashable, 9to5mac

Komentáře

Nahoru