Dnes vyšlo 1 článků

Natahovací hračka jako nástroj akademického umělce

Natahovací analogové přístroje jako výtvarníci? Ano, může tomu tak být, alespoň podle autorky a umělkyně následující série obrázků (resp. zařízení), která si dala zajímavý úkol. Udělat z již zmiňovaných přístrojů umělecké nástroje, které vytvoří díla hodná akademických umělců. A povedlo se to?

Asi každý se ve svém mládí setkal s nějakou tou natahovací hračkou, která po natáhnutí na klíček buďto jezdila nebo opakovala neustále nějaký pohyb. Autíčko na klíček, které měl krteček nemusím představovat, ani třeba skákací a cvakající zubní protézu, apod.

Budík známe až moc dobře…

Zajímavá série s názvem Autonomní stroje mají jednu a primární úlohu, kterou v ní hrají především bězné analogové přístroje, počínaje natahovací hračkou, přes budík, až po starý a dobrý walkman. Autorka udělala jediné. Tyto věcičky, na první pohled k ničemu, připojila k výtvarným nástrojům a nechala je vytvářet, co se jim zlíbí. Přiložila papír a přístroje začaly zanechávat jedinečné stopy v podobě tahů tužky, štětce nebo puntíků. Dá se říct, že i když na první pohled nápad šílený, vznikla z toho poměrně povedená díla…

autonomous-1 autonomous-2

autonomous-3 autonomous-4

autonomous-5echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-03 echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-14echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-15echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-19echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-18autonomous-6autonomous-7autonomous-8
Zdroj: thisiscolossal

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru