Natalia Sadness – Naše nová celebrita…

Natalia Sadness – Naše nová celebrita…

Natalia Sadness, kdo to jméno dnes nezná? Na internetu o této mladé patnáctileté dívce píší i renomované servery, její videa patří v poslední době snad mezi nejsledovanější a její blog denně navštíví tisíce lidí, kteří vyhledávají články o módě, její názory, ale i trošku zábavy a zamyšlení nad ní samotnou. Natalia Sadness se stala velmi kontroverzní osobou českého internetu a převážně na ní směřují negativní a i urážlivé názory. Nás napadlo s ní udělat nestranný rozhovor a zeptat se na pár otázek.

Jelikož se Natalia stala skutečně populární, vyhledávanou a zajímavou osobností, dovoluji si říci, že i takovou menší „celebritou„, nedala na sebe myšlenka rozhovoru s ní dlouho čekat. Na internetu existují nekonečné diskuze pod jejím jménem, kde padá nesčetně dotazů a zamyšlení, které jsem se jí v pár stručných otázkách rozhodl také položit.

Natalia Sadness je šestnáctiletá dívka, která píše svůj blog na adrese www.natalia-sadness.blog.cz, kde zveřejnila asi nejslavnější její dílo a to video Zvědavý dotazník, které se stalo skutečně populárním a sledovaným (skoro půl milionu shlédnutí, nepočítaje další servery, kde se video nachází). Na toto video vzniklo i několik parodií, které lze lehce vyhledat. Dále o ní psalo několik serverů:

Natalie, v poslední době si se stala velmi oblíbenou a sledovanou osobou na českém internetu. Jak toto vnímáš? Těší tě tvoje virtuální sláva nebo jsi z ní naopak nemile zaskočená?
Moje virtuální sláva mě samozřejmě těší. Určitě se najde i plno negativních ohlasů, ale nezastaví mě. Poprvé jsem netušila co se vůbec děje, ale teď s tím normálně žiji. Z kritiky se člověk určitě hodně naučí!

Jaký máš názor na převládající negativní komentáře směřující na tvoje chování, vystupování ve videích a podobně? Netrápí tě to?
Možná to bude znít zvláštně, ale netrápí mě to. Ze začátku jsem byla lehce rozladěná. Momentálně už však na to všechno nahlížím jiným světlem.

Po té, co jsi natočila svoje první slavné video „Zvědavý dotazník„, čekala jsi, že proletí internetem takovou rychlostí, stane se tak slavným a shlédne jej tolik lidí?
Nenapadlo by mě to ani ve snu. Stejná videa natáčely stovky dívek na blog.cz. Pořád se tomu ještě divím.

Pokud podobná videa natáčí více dívek a ony takovou popularitu nemají, myslíš si, že jsi v něčem lepší než ony? Nebo jak si to vysvětluješ?
Možná, že je na mně něco pozitivně, či negativně zaujalo a pak už to jelo. Sama si to nedokážu vysvětlit…

Nepocítila si zklamání z některých posměšků v komentářích pod videem? Plánuješ brzy natočit další, vzala jsi si z toho prvního ponaučení?
První dojem byl zcela šokující, ale jak říkám. Postupem času jsem to začala házet za hlavu.

Jak reaguješ na různé parodie k tomuto videu? Pobavilo tě to nebo tě to spíše mrzí? Jak to vnímáš?
Některé jsou opravdu dobré. Líbí se mi hodně parodie od Kazmy.

Tvůj blog je velice navštěvovaný a to již nějakou dobu. Jak jsi získala tolik čtenářů, respektive spíše čtenářek?
Přilákalo je na můj blog pravděpodobně to video. Samozřejmě jsem za to ráda.

Před jeho natočením taková návštěvnost nebyla?
Ne, byla podstatně menší. Blog jsem měla teprve necelý měsíc a návštěvnost se pohybovala kolem 200 lidí denně.

Ví o tvojí internetové slávě a tvém počínání na internetu rodiče? Jaký na to mají názor?
Samozřejmě to ví. Podporují mě a nevadí jim to. Berou to jako takovou dívčí zábavu…

Aha, vraťme se ale na úplný začátek. Co tě přivedlo k tomu, aby sis založila svůj blog?
Založila jsem si jako svůj dívčí deníček. Ráda fotím, natáčím, píšu a tohle je perfektní možnost, jak svoji tvorbu ukázat i jiným. Nerada dělám věci jen tak pro nic za nic.

Radíš na něm v mnoha článcích a videích jiným, pokračuješ v tom i v reálném životě? Radíš svým kamarádkám a vystupuješ před nimi podobně, jako na blogu?
S kamarádkami jsme rovnocenné a radíme si navzájem. Vždycky se jedna od druhé mnoho naučíme.

Jaké jsou tvoje životní cíle? Hodláš jít cestou módy nebo máš jiné cíle?
Moje cíle jsou hlavně vystudovat vysokou školu, mít dobré povolání a šťastnou rodinu. Ale módě a podobně se chci věnovat stále.

Jak trávíš svůj volný čas? Co ty a škola?
Svůj volný čas trávím s kamarádkami, kreslením a tenisem. Ve škole zatím problémy nemám. Známky mám výborné.

Hodláš pokračovat ve svém blogu? Právě jsi na něm změnila design, plánuješ ještě něco?
Jasně! Svého blogu se dobrovolně nikdy nevzdám. Plánuji mnoho nových věcí.

Jaké například?
Zvědavý dotazník 2, líčení, modu a jedno překvapení…

Je zcela zřetelné, že ráda píšeš a ráda se zajímáš o módu. Nenapadlo tě někdy například psát články pro nějaké módní magazíny a podobně?
Tohle mě nenapadlo, ale určitě by mě to hrozně bavilo.

Děkuji za rozhovor, držím ti palce a přeji ti, ať se ti v životě tvoje cíle splní.
Děkuji moc a není zač.

Natalii děkujeme za rozhovor a vy, naši čtenáři, jej můžete doporučit svým přátelům a případně i okomentovat.

[poll id="45"]

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru