Nedávný výzkum ukázal, kteří zaměstnanci mají ve svém zaměstnání nejvíce práv. Apple z toho vyšel na druhém místě

Nedávný výzkum ukázal, kteří zaměstnanci mají ve svém zaměstnání nejvíce práv. Apple z toho vyšel na druhém místě

Díky charitativní organizaci nyní víme, jací zaměstnanci mají ve své firmě nejvíce práv. Globální společnost Apple z tohoto průzkumu vyšla jako druhá, jenom o chlup „ji předhonila“ Nokia. Avšak i přes to společnost s jablíčkem vede ve vyplácení mezd. 

Nedávný průzkum charitativní organizace Baptist World Aid Australia ukázal, jaká firma je na tom nejlépe, co se týká pracovních podmínek a právech zaměstnanců. Kdo vyšel z tohoto průzkumu jako king? První místo obsadila finská (microsoftová) Nokia, avšak společnost s nakousnutým jablkem vyšla jako druhá. A nejednalo se přitom pouze o AppStore, ale i o jiné dodavatelské sítě, jako třeba těžba minerálů. Apple také mimochodem vede ve vyplácení mzdy.

foxconn-642x336

Organizace se zde zaměřila především na mzdu, která je pro zaměstnance nezbytná pro základní potřeby (jídlo, voda, bydlení). Po velkých aférách a neshodách v továrnách Foxconn, nacházející se na území Číny, teď přichází dobrá zpráva, že Apple skutečně prověřuje pracovní podmínky i dodavatelské sítě. 

Zdroj: fanapple

 

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru