Nedělní diskuze: Jak dopadly první dny Objevit?

Nedělní diskuze: Jak dopadly první dny Objevit?

Tak a je to za námi. Máme spuštěno a končí první víkend našeho magazínu. Je to pryč a před námi je první pondělí a další týden života společně s námi, společně s Objevit. Možná i Vy jej s námi budete alespoň z části trávit, možná ne. Možná jsme Vás zaujaly, možná ne. Teď je před námi první Nedělní diskuze, kterou budeme vydávat o každé půlnoci mezi sobotou a nedělí, shrneme v ní uplynulý týden ve světě IT, na magazínu a v našem okolí. Více informací o tomto pořadu a samozřejmě dnešní téma, kterým jsou první dny Objevit, v tomto článku.

Co to je Nedělní diskuze a o čem bude?

Jak jsem již naznačil, Nedělní diskuze bude shrnutím uplynulého týdne, naznačením toho nadcházejícího a bude pobrána jako úvaha jejího autora. Každý týden se jí totiž ujme některý z redaktorů našeho magazínu nebo i redaktorů více. Všichni mohou Nedělní diskuzi pojmout tak, jak chtějí. Mohou v ní vyjádřit svoje názory s Vámi – čtenáři a jednoduše s Vámi diskutovat, zda-li jejich názory jsou, či nejsou správné. Přeci jen od toho je to diskuze. V řadě dílů tohoto pořadu naleznete i ankety, pozvánky a mnoho dalšího. Článek bude vždy viditelný na úvodní straně magazínu jako velký, tedy doporučený. Snad společně s námi budete Nedělní diskuzi rozvíjet, oblíbíte si ji a budete jejími pravidelnými čtenáři. Všechny díly postupně naleznete zde.

Jak dopadly první dny našeho magazínu.

Prvním tématem naší diskuze budou začátky Objevit a celkově jeho spuštění. To se událo 18. února ve 20:20 hodin a od té doby se nasbíralo celkem 26 článků i s tímto. Celý proces měl několik fází. Vypuštěním magazínu do světa se nedá říci pouhé otevření magazínu, ale i jeho vyhlášení a první pozvání návštěvníků. Jako první způsob jsme využili sociální sítě, které nám pomohly nejvíce, obzvláště Facebook, o kterém se tento týden i hodně psalo. Následovaly další pozvánky na různých diskuzních fórech, či pomocí linkovacích služeb, kde jsme postupně upozornili na svoje první články. A jak naše snažení dopadlo? Následovně:

Druhý den (19. 2.) se na Objevit objevit podívalo nejvíce lidí a logicky zaznamenalo i nejvyšší aktivitu.

  • Celkem návštěv: 388
  • Celkem shlédnutí: 1276
  • Zastoupení: 49,9% Česká republika *, 33,3% Slovensko, 2,3% Německo a další
  • Nových registrací: 7 *

Pouze statistiky označené hvězdičkou se třetí den existence magazínu zvýšily. Podle nás je to i logické, nýbrž naše snažení nekončí. Největší zájem totiž zaznamenal článek „Peter Matejbus – Tajně doufám, že překonám Facebook„, který se podle Toplist.cz stal druhý den pro 172 návštěvníků vstupní stránkou, za což nejvíce děkujeme právě linkovacím službám a našim čtenářům, kteří jej rádi doporučili.

Bohužel je i jedna špatná zpráva, která poznamenala náš začátek. Špatné fungování registrací mnoha čtenářům nedovolilo přihlásit se a tak plně užívat všechny funkce magazínu. Registrace by již měly být zprovozněny a to dokonce i s diakritikou, která byla zakázána. Jak se to také dá testovat se můžete podívat na tomto obrázku, kde vidíte naší práci.


Jak se testují registrace, a lá Michal, Jirka a Roman v akci. Celý náhled.

Naše vyhlídky, plány a budoucnost…

Den co den náš tým uvažuje nad budoucností magazínu. Máme vytvořený plán publikování nových článků. Každý den se Vám objeví až 4 nové články, z čehož každé dva až tři dny jeden rozsáhlý, který uvidíte na úvodní stránce jako velký, tedy doporučený. Již teď máme sepsáno několik desítek článků „do zálohy“, které nejsou vázány datem, či nějakou událostí, tedy to nejsou aktuální informace a podobně. Plánujeme připisovat další a doplňovat je právě o ty nejžhavější novinky ze světa IT, ale doplňovat je i o naše vlastní úvahy. Stále nám můžete i Vy psát Vaše nápady na vylepšení magazínu a podpořit tak jeho vývoj.

Začíná také rozsáhlá reklamní kampaň pro zvýšení návštěvnosti. Budeme nesmírně rádi, pokud náš magazín doporučíte svým známým, skrze svoje webové stránky, Facebook, linkovací služby, či jiné prostředky, kterých je skutečně mnoho. Naše reklamní bannery naleznete zde. Děkujeme.

Rád bych Vás pozval i další týdny na náš magazín. Můžete si jej přidat do vlastní RSS čtečky, naším zájmem je Vám poskytnout co nejzajímavější a poutavé články. Pro velký úspěch máme připraveno několik rozhovorů se známými osobnostmi českého internetu a naši žádost obdrželo i mnoho dalších lidí, kteří zároveň budou zodpovídat Vaše dotazy pod články. Připravujeme i články o Windows 8 a společně se mnou rozpitváme systémy WordPress a phpBB3, čímž možná i Vám pomohu s tvorbou Vašich webových stránek.

A na závěr…?

Na závěr bych rád poděkoval vše, co si přečetli tento článek. Všem, co přidali komentář, registrovali se, či jej pouze ohodnotili. Všem, co hlasovaly v anketě viditelné v pravém panelu, kterou přikládám znovu. Děkuji i těm, co se jen na náš magazín podívali a třeba se na něj ještě podívají. Děkuji těm, co se přidali do naší skupiny a samozřejmě znovu děkuji všem, co se podíleli na tvorbě našeho magazínu a pracují na něm dnes a denně, jako například kolega Michal.

[poll id="8"]

Doufám, že za to naše práce stála a že tato diskuze shrnula začátky takové, jaká budou naše minima a statistiky se jen budou zvyšovat, Vy nás budete číst a oceníte naši práci nějakým komentářem. Děkujeme.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru